Siódemka Miedź - ASPR. Legniczanie sprawili beniaminkowi lanie

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wygrali z ASPR-em Zawadzkie 35:23 w piątkowym meczu inaugurującym 22. kolejkę I ligi grupy B. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki awansował na szóste miejsce w tabeli.

Paweł Jantura
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

Drużyna z Zawadzkiego nie będzie miło wspominać wyprawy do Legnicy. Nie dość, że spóźniła się na mecz ze względu na blokadę drogi przez przeciwników powiększenia Opola, to jeszcze dostała od Siódemki Miedzi tęgie lanie. Początek piątkowego spotkania wcale jednak na to nie wskazywał.

Goście rozpoczęli z impetem i po sześciu minutach wygrywali już 5:1. Podopieczni trenera Woźniczki szybko jednak otrząsnęli się z letargu i zabrali się do odrabiania strat. Kilka razy z drugiej linii przymierzył Robert Szuszkiewicz i w 10. minucie był już remis 5:5. Trzy minuty później po trafieniu Kacpra Majewskiego Miedź wygrywała już 7:5.

Im mecz trwał dłużej, tym gospodarze grali coraz lepiej - skuteczniej w ataku i uważniej w defensywie. Goście z kolei gaśli z minuty na minutę. Łukasz Całujek przestał trafiać, a Sławomir Donosewicz odbijać rzuty legniczan. W efekcie na przerwę Miedź schodziła z przewagą pięciu bramek. Spory udział w tym miał m.in. Adrian Stachurski. 21-letni bramkarz zaliczył kolejny w tej rundzie dobry występ.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji. ASPR, w szeregach którego zawiedli najlepsi strzelcy Marceli Migała i Paweł Swat, sprawiał wrażenie zespołu pogodzonego z porażką. A grająca już na luzie Miedź śrubowała wynik. Ostatecznie skończyło się na 12-bramkowym zwycięstwie. Dla legniczan bardzo ważnym, bo dającym im praktycznie utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi.

Odnotujmy jeszcze pierwsze bramki w seniorskich rozgrywkach dwóch świeżo upieczonych wicemistrzów Polski juniorów - Mateusza Drozdalskiego i Michała Przybylaka. Co ciekawe, gdy 49-letni Donosewicz rozpoczynał ligową karierę, rozgrywających Siódemki Miedź nie było jeszcze na świecie.

Przed piątkowym meczem odbyła się miła uroczystość. Franciszek Wujcik z zarządu DZPR wręczył juniorom młodszym Siódemki Miedź medale za wywalczenie mistrzostwa Dolnego Śląska.

Siódemka Miedź Legnica - ASPR Zawadzkie 35:23 (17:12)