SMS ZPRP - Sambor. Bez niespodzianki w Płocku

SMS ZPRP Płock nie miał większych problemów z pokonaniem Sambora Tczew. Zaległy mecz 15. kolejki I ligi kobiet zakończył się rezultatem 33:25. Gospodynie prowadziły przez niemal całe spotkanie.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Od początku spotkania zawodniczki SMS-u ZPRP Płock prezentowały się bardzo dobrze w starciu z ostatnim zespołem I ligi kobiet. Po rzucie Natalii Nosek, w 4. minucie było już 3:1. Chwilę później jednak Sambor doprowadził do remisu, dzięki dwóm bramkom z rzędu Julii Duszyńskiej.

SMS ZPRP Płock nie pozwolił jednak rywalkom na zbyt wiele. Od 11. minuty zawodniczki prowadzone przez Marka Jagodzińskiego zamurowały własną bramkę, w tym czasie grając niezwykle skutecznie. Po rzucie Izabeli Świerżewskiej, na 8 minut przed przerwą było już 16:9. Sambor jeszcze próbował zbliżyć się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:13.

Po zmianie stron przez długi czas toczyła się walka bramka za bramkę. Mijały minuty, a SMS ZPRP Płock miał ciągle bezpieczną przewagę i mimo ambitnych starań tczewianek, nic nie wskazywało na to, by miało się coś zmienić.

Drużyna z Płocka w ciągu ostatnich piętnastu minut zdołała jeszcze powiększyć przewagę. Po rzucie Darii Świętochowskiej, było już 33:23. Ostatnie dwie bramki rzuciły przyjezdne, jednak o zbliżeniu się do rywala nie było mowy i mecz zakończył się wynikiem 33:25.

SMS ZPRP Płock - Sambor Tczew 33:25 (19:13)

SMS ZPRP: Kuszka, Pająk - Grabińska 5, Cygan 4, Lipok 4, Świerżewska 4, Gajewska 3, Senderkiewicz 3, Nosek 3, Rorat 2, Świętochowska 2, Urbańska 2, Maciejewska 1 oraz Knop, Szczechowicz, Bugajewska.
Karne: 2/3.
Kary: 8 min. (Urbańska 4 min., Gajewska, Szczechowicz - po 2 min.).

Sambor: Skonieczna, Frankowska - Domnik 6, Maszota 5, Duszyńska 5, Siekańska 4, Górecka 3, Majorowska 1, Hawryszko 1 oraz Meger, Michalska, K.Wańczyk, Majocha.
Karne: 4/4.
Kary: 6 min. (Siekańska 4 min., Majocha 2 min.).

Sędziowie: Hycza, Łazicki.

Czy zawodniczki SMS-u ZPRP Płock są gotowe na transfery do PGNiG Superligi kobiet?