KPR - UKS PCM. Ważny krok kościerzynianek w kierunku utrzymania

W ramach 28. kolejki KPR Jelenia Góra podjął UKS PCM Kościerzyna. Dolnośląski zespół nie wykorzystał atutu własnego boiska i skomplikował sobie drogę do pozostania w PGNiG Superlidze Kobiet (24:26).

Małgorzata Boluk
KPR na potrzeby niedzielnego spotkania musiał zmienić halę i przenieść się do Karpacza. Jeleniogórzanki długo oswajały się z okazyjnie odwiedzanym obiektem i pierwszą bramkę rzuciły w 5. minucie spotkania za sprawą najskuteczniejszej Aleksandry Tomczyk. Kolejne trafienia przychodziły łatwiej. Niebawem tablica wyników wskazywała remis po trzy.

Tuż przed upływem pierwszego kwadransa inicjatywę przejął UKS PCM. Kościerzynianki wyszły na prowadzenie dzięki rzucie karnym wykonywanym przez Justynę Belter, a chwilę później podwyższyły dystans po skutecznych akcjach Weroniki Sus i Doroty Jakubowskiej (4:7 w 15'). Szkoleniowiec Michał Pastuszko natychmiast poprosił o przerwę dla miejscowych.

Po krótkiej przerwie KPR stopniowo zaczynał zbliżać się do rywalek. Ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Sabina Kobzar. Z pomocą przyszła również Joanna Załoga, która w 23. minucie zniwelowała straty do zera. Końcówka pierwszej połowy należała już do gości.

Druga część spotkania także. UKS PCM po wyrównanym początku odnalazł swój rytm i w 45. minucie wygrywał różnicą sześciu bramek. W ekipie trenera Dariusza Męczykowskiego bardzo dobrze spisywała się Karmen Bunikowska, a na szóstym metrze rozrzucała się Agnieszka Białek. Zespół wparły też Kamila Konofał oraz Justyna Belter.

KPR nie dawał jednak za wygraną i do ostatnich sekund walczył o jak najkorzystniejszy wynik. Jeleniogórzanki zdołały ostatecznie zniwelować straty do dwóch bramek. Na więcej zabrakło czasu.

KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna 24:26 (9:12)

KPR: Hoffman, Ciesiółka - Bilenia 2, Tomczyk 7, Kobzar 5, Załoga 6, Jasińska 1, Kanicka 1, Oreszczuk 2, Janas, Koc