PGNiG Superliga: na skrzydłach do zwycięstwa. Zagłębie Lubin wygrało w Legionowie

Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto rzucili dla Zagłębia Lubin ponad połowę wszystkich bramek, a ich zespół w 1. kolejce PGNiG Superligi pokonał ambitnie walczący KPR Legionowo 23:21.

Marcin Górczyński
Jan Czuwara Materiały prasowe / MKS ZAGŁĘBIE LUBIN / Na zdjęciu: Jan Czuwara

Czuwara i Moryto kontra KPR. Tak w skrócie wyglądało spotkanie w Legionowie. Skrzydłowi Miedziowych na zmianę trafiali do siatki i zapewnili Zagłębiu sukces na inaugurację. I jednocześnie dali nieco spokoju na początek sezonu, przed którym pojawiało się sporo pytań o możliwości zespołu.

Drużynę przejął Bartłomiej Jaszka, zbierający dopiero pierwsze szlify w zawodzie trenera. Były reprezentant Polski w razie czego zgłaszał gotowość do wyjścia na pakiet. Poza tym odmłodzono skład, podziękowano m.in. weteranowi Mirosławowi Gudzowi i chorwackiemu snajperowi Nikoli Dzono. Ale zbyt wiele w Zagłębiu się nie zmieniło. Wciąż to Czuwara i Moryto odpowiadają za zdobycze bramkowe.

W Legionowie na dobre rozstrzelali się po 15 minutach gry. Scenariusz nie był skomplikowany. Koledzy wypracowywali karne bądź pozycje ze skrzydeł, a duet wieńczył dzieło. Obaj przed przerwą mieli na koncie po cztery gole. Cały zespół... zaledwie o trzy więcej.

Bardzo odmieniony KPR Legionowo nie stanowił jednak tła dla skrzydłowych z Lubina. To spore zaskoczenie, zwłaszcza, że latem klub z Mazowsza był na krawędzi upadku. Ostatecznie udało się zebrać szyki, wprawdzie ze sporym udziałem młodzieży, ale w klubie pozostali też doświadczeni gracze jak Michał Prątnicki czy Kamil Ciok.

W dużej mierze dzięki uznanym ligowcom KPR tracił po 30 minutach tylko jedną bramkę. Do drużyny bardzo dobrze wprowadził się Kacper Adamski, rozgrywający, który w zeszłym sezonie rozczarowywał w Opolu. Przed publicznością w Legionowie pokazał, że będzie można na niego liczyć.

Czuwara i Moryto nie zwolnili jednak tempa po przerwie. Spotkanie zakończyli z 10 golami przy swoich nazwiskach. Wystarczy przywołać jeden fakt. Oprócz nich, w drugiej połowie tylko (!) Przemysław Mrozowicz pokonał bramkarza KPR-u.

Gospodarze nie mieli wielu argumentów, by odpowiedzieć Miedziowym. W 47 minucie stracili jeden z nich. Prątnicki trzeci raz otrzymał karę i zakończył udział w meczu. Biorąc pod uwagę absencję lidera drugiej linii, KPR-owi należą się brawa za ambitną walkę do końca i próby odrobienia strat. Tym razem się jeszcze nie udało, ale inauguracja zwiastuje, że podopieczni Marcina Smolarczyka nie będą wyłącznie dostarczycielami punktów.