Lidl Starligue: pechowe występy klubów Rafała Przybylskiego i Patryka Walczaka

Druga kolejka Lidl Starligue była pechowa dla zespołów, w których występują Polacy - Patryk Walczak i Rafał Przybylski. Massy Essonne HB wysoko uległo Paris Saint-Germain, a Fenix Toulouse HB tylko jednym trafieniem przegrało z Saran Loiret HB.

Aneta Szypnicka-Staniec
Rafał Przybylski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Rafał Przybylski

Beniaminek Lidl Starligue stanął przed ogromnym wyzwaniem - już w drugiej kolejce  przyszło mu zmierzyć się z mistrzem Francji i finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów - Paris Saint-Germain HB. Jak można się było spodziewać - zespół Patryka Walczaka nie miał żadnych szans w walce z hegemonem z Paryża.

Gracze ze stolicy błyskawicznie wyszli na prowadzenie i zaczęli kontrolować pojedynek. Goście rzucili się jednak do odrabiania strat i z trzech trafień zmniejszyli przewagę rywali do jednej bramki. Jeszcze w 16. minucie na tablicy wyników widniało 6:5, ale już chwilę później paryżanie zaczęli budować przewagę. Szczypiorniści Massy Essonne HB kompletnie stanęli i nie byli w stanie znaleźć żadnej recepty na zatrzymanie ataku PSG. Zawodnikom beniaminka do końca pierwszej połowy udało się dorzucić jedynie dwie bramki, przy jedenastu trafieniach gospodarzy. Efekt? Na przerwę Walczak i spółka schodzili, przegrywając 7:17.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Paris Saint-Germain HB utrzymywało koncentrację i panowało nad przebiegiem starcia. Polski kołowy zakończył mecz z dorobkiem jednej bramki, dwie minuty spędził na ławce kar, zaliczył też jedną stratę piłki. Ostatecznie jego zespół przegrał 17:33.

Pechowy występ zaliczyło też Fenix Toulouse HB Rafała Przybylskiego. Rozgrywający nie pojawił się na boisku, a jego drużyna uległa Saran Loiret HB 33:34. Zdecydowanie lepiej spotkanie zaczęli goście, oba zespoły grały jednak falami. Chociaż gospodarze kilkukrotnie zrywali się do ataku, w pierwszej połowie zespołowi Polaka udawało się utrzymywać przewagę. Prowadzenie stracili jednak krótko po przerwie. Saran Loiret w 32. minucie doprowadziło do remisu i to zdecydowanie dodało im wiatru w żagle. Po bardzo wyrównanej końcówce gracze z Tuluzy musieli pogodzić się z porażką 33:34.

Udany występ zanotowali za to rywale Orlen Wisły Płock - szczypiorniści HBC Nantes, którzy zwyciężyli z Cesson Rennes HB 38:30.