Filip Ivić przejdzie operację

W przegranym przez PGE VIVE meczu Ligi Mistrzów z Celje Pivivarną Lasko (27:31) kontuzji nabawił się bramkarz żółto-biało-niebieskich, Filip Ivić.

Aneta Szypnicka
Filip Ivić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Filip Ivić
Chorwat na początku spotkania skręcił kolano. Mimo tego, zagrał przez całą pierwszą połowę, bardzo dobrze się spisywał i wielu akcjach ratował swoich kolegów. Po zakończeniu starcia w Celje okazało się jednak, że uraz może być poważny.

Zawodnik udał się do Zagrzebia, gdzie w poniedziałek wieczorem przeszedł szereg badań. Diagnoza? Uszkodzona łąkotka. To oznacza, że Ivić będzie musiał poddać się operacji kolana. Jego przerwa w grze wyniesie około sześciu lub siedmiu tygodni.

W tym czasie bramki mistrzów Polski będą strzegli 39-letni Sławomir Szmal oraz 15-letni Miłosz Wałach. W najbliższym czasie żółto-biało-niebieskich czekają dwa niezwykle trudne starcia w Lidze Mistrzów. W Kielcach podejmą najpierw SG Flensburg-Handewitt, a następnie Telekom Veszprem. 18 października na wyjeździe zmierzą się natomiast z najgroźniejszym krajowym rywalem - Orlen Wisłą Płock.

Czy kielczanie poradzą sobie bez Filipa Ivicia?