I liga kobiet: SPR Olkusz wygrał mecz na szczycie

W weekend rozegrano mecze 3. kolejki grupy A oraz grupy B I ligi kobiet. W niedzielnym starciu na szczycie w Nowym Sączu wygrał SPR Olkusz. Cztery zespoły nie doznały jeszcze goryczy porażki.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna

Jak dotąd w grupie A niepokonane były oba zespoły SMS-u ZPRP Płock. Pierwsza drużyna szkoły z Mazowsza doznała w sobotę pierwszej porażki. W Łodzi uległa ChkS-owi PŁ 23:24, a 7 bramek dla zwyciężczyń rzuciła Milena Walicka. Druga ekipa SMS-u rozgromiła 42:21 Drwęcę-Novar Lubicz, do przerwy prowadząc aż 23:4.

Swoje mecze wygrały dwa zespoły z Pomorza. MTS Kwidzyn pokonał KS AP Poznań 36:30. Znakomicie spisała się Milena Kaczmarek, która rzuciła aż 13 bramek dla drużyny z Kwidzyna. Pierwszy mecz w sezonie wygrał SPR Sambor Tczew, który pokonał płocką Jutrzenkę 30:23. Po 6 bramek dla zwycięzczyń rzuciły Sylwia Neitsch i Patrycja Orzłowska.

W niedzielę zakończono kolejkę meczem w Gnieźnie. Tam MKS PR Urbis zmierzył się z innym beniaminkiem, Dwójką PWSIiP Łomża. Gnieźnianki już do przerwy wypracowały sobie czterobramkową przewagę i utrzymały prowadzenie do końca, zwyciężając 27:23.

3. kolejka grupy A: Sambor Tczew - MMKS Jutrzenka Płock 30:23 (15:10) SMS ZPRP II Płock - UKS Drwęca Novar Lubicz 42:21 (23:4) MTS Kwidzyn - KS AP Poznań 36:30 (18:12) ChKS PŁ Łódź - SMS ZPRP I Płock 24:23 (8:12) MKS PR Urbis Gniezno - Dwójka PWSIiP Łomża 27:23 (14:10)