PGNiG Superliga: horror w Legionowie, Gwardia Opole oblała test

Wpadka szczypiornistów Gwardii Opole przed wyjazdem do Słowenii na mecz III rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF. W 11. kolejce PGNiG Superligi przegrali z KPR-em Legionowo po rzutach karnych, choć na kilku minut przed końcem nic nie zapowiadało emocji.

Marcin Górczyński
piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole

Rafałowi Kuptelowi tylko kontuzje mogły zmącić humor. Jego podopieczni, choć bez Antoniego Łangowskiego i Przemysława Zadury, odnieśli dwa ligowe zwycięstwa, a przede wszystkim pokonali u siebie RD Koper 2013 30:25 i zrobili olbrzymi krok do fazy grupowej Pucharu EHF.

Zanim Gwardziści udadzą się na rewanż, rozegrali mecz w Legionowie z nieprzewidywalnym ostatnio KPR-em. Tydzień wcześniej po łatwe zwycięstwo na Mazowsze pojechał kolejny z pucharowiczów, Azoty Puławy. Brązowi medaliści męczyli się do 55. minuty i wygrali głównie dzięki dłuższej ławce rezerwowych. Takiego komfortu nie miała Gwardii, która przekonała się, że legionowianie nie są chłopcami do bicia (jak wielu uważało do niedawna).

Po pierwszej połowie jakiekolwiek emocje zabił Adam Malcher. Reprezentant Polski odbił 15 rzutów, bronił z niebywałą skutecznością 65 proc.! KPR bił głową w ścianę, a najlepiej świadczy o tym dorobek bramkowy po 30 minutach. Malchera pokonali jedynie Kacper Adamski, Kamil Ciok i Michał Ignasiak (8:13).

Nic nie zapowiadało kłopotów Gwardii. W 48. minucie prowadziła jeszcze 16:12. Wtedy za odrabianie strat zabrali się Damian Suliński i Adamski. Byli na tyle skuteczni, że pięć minut przed końcem był remis 18:18! Malcher tym razem nic nie poradził.

Gol Macieja Zarzyckiego w 60. minucie dał Gwardii prowadzenie 21:20. Po końcowej syrenie karnego wykorzystał jednak Adamski i w Legionowie o zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty z siódmego metra. W niej lepsi okazali się gospodarze, którzy nie wykorzystali pierwszej okazji na zwycięstwo, ale w dodatkowej serii już się nie pomylili i odnieśli niespodziewany sukces. A opolanie mają o czym myśleć przed wyjazdem do Słowenii.