PGNiG Superliga: głową w Lipkę. Bramkarz Stali zatrzymał Chrobrego Głogów

Wielki mecz Krzysztofa Lipka. Grający trener Stali Mielec ponownie zaprezentował znakomitą dyspozycję, tym razem w 13. kolejce PGNiG Superligi z Chrobrym Głogów (29:17).

Marcin Górczyński
Krzysztof Lipka, grający trener Stali Mielec Materiały prasowe / AZOTY PUŁAWY / GRZEGORZ TRZPIL / Krzysztof Lipka, grający trener Stali Mielec

Lipka od początku bronił tak, jak do tego przyzwyczaił w pierwszych kolejkach. Odbijał piłki w beznadziejnych sytuacjach, m.in. w sobie tylko znany sposób zatrzymał Rafała Biegaja. I tak już zostało do końca spotkania.

Chrobry przez pierwszą połowę potrafił jeszcze utrzymywać korzystny wynik, głównie dzięki kapitalnemu Rafałowi Stacherze w bramce. Po przerwie gra głogowian załamała się pod każdym względem. Stali zaczęło natomiast wychodzić niemal wszystko. Rudolf Cuzić i Wiktor Kawka seryjnie trafiali z dystansu, obaj popisywali się przy tym szerokim wachlarzem zagrań. Chorwat gubił defensorów niekonwencjonalnymi zwodami, wytrzymałość bramki sprawdzał Kawka. Duet mieleckich snajperów rzucił 15 bramek, myląc się raptem kilka razy.

Show kontynuował Lipka, wygrywający pojedynki sam na sam. Licznik po stronie Chrobrego ani drgnął przez większość połowy. Przez 15 minut nie byli w stanie pokonać golkipera Stali! Gospodarze wykorzystali prawie każdą nadarzającą się okazję i ich przewaga urosła do 10 bramek.

Znokautowany Chrobry odpowiedział tylko dwoma golami, ale i tak poległ z kretesem. Dzięki zwycięstwu, Stal zrobiła duży krok ku Rundzie Finałowej.

PGNiG Superliga, 13. kolejka:

SPR Stal Mielec - Chrobry Głogów 29:17 (12:11)

Stal: Lipka (16/32 - 50 proc.), Wiśniewski (0/1) - Kawka 8/3, Cuzić 7, Janyst 3/2, Chodara 2, Krupa 2, Krępa 2, Mochocki 1, Rusin 1/1, Skuciński 1, Wilk 1, Wypych 1, Basiak, Kłoda, Sarajlić
Karne: 6/7
Kary: 8 min. (Kawka, Krępa, Wypych, Kłoda - po 2 min.)

Chrobry: Stachera (14/42 - 44 proc.), Kapela (4/15 - 27 proc.) - Babicz 4, Gujski 3, Biegaj 3/1, Sadowski 3/1, Płócienniczak 2, Orpik 1, Świtała 1, Klinger, Krzysztofik, Kubała, Rydz, Tylutki, Zdobylak