MŚ 2017 kobiet: Szwecja z awansem do kolejnej rundy

Reprezentacja Szwecji pokonała Argentynę 38:24 w meczu 4. kolejki grupy B mistrzostw świata w piłce ręcznej. Oznacza to, że drużyna ze Skandynawii zapewniła sobie awans do kolejnej rundy turnieju.
Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / Carl Sandin / Bildbyrån / Svenska Handbollslandslaget / Na zdjęciu: reprezentantka Szwecji, Nathalie Hagman (z lewej)

Szwedki po ostatnich dwóch zwycięstwach były zdecydowanymi faworytkami meczu z Argentyną. Już na samym początku pokazały klasę i gdy trafiła Nathalie Hagman, w 9. minucie było 7:1 i w tym momencie dopiero do gry włączyły się Argentynki, które szybko zaczęły odrabiać straty.

Aktywna w ataku była Florencia Ponce. Po jej rzucie, w 13 minucie było już tylko 9:6 dla Szwecji. Skandynawki nie potrafiły jednak szybko zareagować na taki stan rzeczy, a Argentynki poczuły swoją szansę. Kiedy trafiła Elke Karsten, było już 11:9. Szwedki dopiero przed przerwą zaczęły prezentować się tak, jak powinny i na drugą połowę wychodziły przy rezultacie 17:13.

Druga połowa tylko na samym początku była wyrównana. Reprezentacja Szwecji w końcu zaczęła przeważać i budować swoje prowadzenie w bardzo szybkim tempie. Na dziesięć bramek różnicy zespół ten po raz pierwszy wyszedł w 49 minucie, gdy swoją drugą bramkę rzuciła Johanna Westberg. Wówczas było 28:18.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 38:24 i reprezentacja Szwecji ma więc już sześć punktów i ze względu na porażkę Polek z Węgierkami, drużyna ze Skandynawii zapewniła sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw. Argentynki o 5. miejsce w grupie zagrają z Polkami.

Szwecja - Argentyna 38:24 (17:13)

Szwecja: Bundsen, Idehn - Hagman 6, Roberts 4, Gustin 4, Toft Hansen 3, Sand 3, Westberg 3, Lagerquist 3, Blomstrand 3, Gullden 2, Stroemberg 2, Ekenman-Fernis 2, Mellegard 1, Jacobsen 1, Alm 1.