Puchar Polski kobiet: zaskakująca wygrana UKS-u PCM

Zespół UKS-u PCM Kościerzyna, który w lidze wygrał zaledwie raz, awansował do 1/4 Pucharu Polski kobiet. Kaszubki dzięki serii 7 bramek rzuconych z rzędu pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 25:23.

Michał Gałęzewski
Malwina Hartman WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Malwina Hartman
Ósmy zespół PGNiG Superligi kobiet, Piotrcovia jechał do Kościerzyny w roli faworyta. Również pierwsze minuty potwierdziły, że drużyna Rafała Przybylskiego może awansować do kolejnej rundy. Po rzucie Anny Wasilewskiej, w 9. minucie było 1:4. Później przewaga piotrkowianek jeszcze wzrosła.

Szczytowe prowadzenie Piotrcovia Piotrków Trybunalski osiągnęła na sześć minut przed przerwą. Kiedy Agnieszkę Kordunowską-Lupę pokonała Katarzyna Wyrzychowska, piotrkowianki miały już pięciobramkową przewagę. Ostatecznie I połowa zakończyła się wynikiem 10:14 i nic nie zapowiadało tego, co stało się na początku drugiej części meczu.

Po zmianie stron szybką bramkę rzuciła jeszcze Sylwia Klonowska, jednak od tego momentu drużyna Dariusza Męczykowskiego spisywała się tak, jak jeszcze nigdy w tym sezonie. W krótkim czasie pięć bramek rzuciła Karolina Mokrzka, a trzy dorzuciła Agnieszka Białek, a Kordunowska-Lupa była niepokonana! UKS PCM wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Piotrkowianki zdołały jeszcze wyrównać, jednak UKS PCM poczuł, że to spotkanie da się wygrać. Kolejny raz zespół z Kaszub zbudował serię i na osiem minut przed końcowym gwizdkiem, po bramce Natalii Rogożeńskiej było już 23:19 dla zespołu z północnej Polski.

Piotrcovia nie zdołała już odrobić straty. UKS PCM wygrał 25:23, choć wynik ten mógł być jeszcze wyższy, gdyby nie dwa niewykorzystane karne w ostatnich minutach. Kościerska drużyna nie tylko awansowała do kolejnej rundy, ale również wlała w serca swoich sympatyków nadzieje, że stać ją na wygrane z zespołami z tej ligi, co może być kluczowe znaczenie w walce o utrzymanie.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:23 (10:14)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa - Mokrzka 6, Białek 4, Ziółkowska 4, Hartman 4, Krajewska 2, Sus 1, Siuda 1, Gędłek 1, Rogożeńska 1, Wójcik 1.