Puchar Polski kobiet: Pogoń zdemolowała w Chorzowie Ruch

Nie było niespodzianki w meczu KPR Ruch Chorzów - SPR Pogoń Szczecin. Zespół gości od początku wypracował sobie wysoką przewagę i ostatecznie zwyciężył aż 44:22.
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: szczypiornistki SPR-u Pogoni Szczecin

SPR Pogoń Szczecin należy do szerokiej ligowej czołówki, a Ruch walczy o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Szczecinianki bardzo szybko, bo już w 10. minucie miały na swoim koncie 10 bramek! Gdy do siatki Ruchu trafiła Patrycja Noga, ekipa z województwa zachodniopomorskiego prowadziła 10:2.

Dopiero przy ośmiobramkowej stracie, zawodniczki z Chorzowa zaczęły grać jak równy z równym. Nie było jednak w środę mowy o tym, by zespół Ruchu zbliżył się do Pogoni na tyle, by jej zagrozić. Zmniejszenie straty do siedmiu bramek, to był jedyny sukces drużyny z Górnego Śląska, a I połowa zakończyła się wynikiem 20:11.

Po zmianie stron przebieg meczu się nie zmienił. W zespole z północnej Polski, w środę rzucało celnie aż trzynaście zawodniczek, a przewaga Pogoni wzrastała w bardzo szybkim tempie. W końcówce meczu rozpędzone szczecinianki bawiły się piłką ręczną i zbudowały kolejną świetną serię.

W ciągu zaledwie sześciu minut, przyjezdne rzuciły siedem bramek z rzędu i gdy trafiła Oktawia Płomińska, prowadziły już 40:18! Ostatecznie spotkanie zakończyło się właśnie 22-bramkowym zwycięstwem zespołu gości. Wynik 44:22 pokazał dobitnie, który zespół był lepszy na boisku.

KPR Ruch Chorzów - SPR Pogoń Szczecin 22:44 (11:20)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz, Bednarek - Lesik 5, M.Drażyk 4, Lipok 4, Tyszczak 3, Piotrkowska 2, Polańska 2, Stokowiec 1, Nimsz 1 oraz Doktorczyk, Masłowska.