PGNiG Superliga: Zagłębie Lubin naciskało MMTS Kwidzyn

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN / Na zdjęciu: Jan Czuwara
Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN / Na zdjęciu: Jan Czuwara

MMTS Kwidzyn z kolejnym zwycięstwem w 2018 roku. Czwarty zespół poprzedniego sezonu poradził sobie z Zagłębiem Lubin, które naciskało gospodarzy przez 60 minut (33:29).

Kwestie sponsorskie i finansowe, odejścia Marka Szpery i Pawła Gendy. Atmosfera w Kwidzynie na przełomie roku nie była najlepsza, a swoje zrobiła też nieoczekiwana porażka w 1/16 finału Pucharu Polski z Warmią Olsztyn. Maciej Mroczkowski i jego zawodnicy odcięli się jednak od problemów i w PGNiG Superlidze radzą sobie nieźle. Z Zagłębiem Lubin odnieśli drugie zwycięstwo w 2018 roku. Kilka dni temu gładko ograli Spójnię Gdynia.

Miedziowi natomiast spisali się lepiej niż kilka dni temu ze zdziesiątkowanymi mistrzami Polski z Kielc (25:39). Wprawdzie przegrywali od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie odstawali tak wyraźnie jak z PGE VIVE. Jak co kolejkę lwią część dorobku Zagłębia stanowiły bramki Arkadiusza Moryty. Reprezentant Polski rzucił dziewięć goli (pięć z karnych), w 25. minucie zmniejszył straty do jednej bramki (14:13), choć i tak nie ustrzegł się pomyłek. Ani jednego błędu - przynajmniej jeżeli chodzi o rzuty - nie popełnił Krzysztof Pawlaczyk (6/6). Najlepszy z lubińskich rozgrywających był bardzo skuteczny szczególnie w drugiej połowie. Przyzwoicie spisywali się bramkarze, Jakub Skrzyniarz i Patryk Małecki odbili razem 15 piłek.

Na MMTS to jednak nie wystarczyło. Kolejne dobre spotkanie zagrał kadrowicz Kamil Krieger, formę z poprzednich tegorocznych potyczek utrzymał Andrzej Kryński. Ta dwójka zapewniła gospodarzom spokój po przerwie i prowadzenie 26:22 w 50. minucie. Obudził się też Michał Potoczny, wracający do formy po operacji dłoni. Tym razem w bramce lepiej prezentował się Bartosz Dudek (9/19). Krzysztof Szczecina - bohater poprzedniej kolejki - zatrzymał dwa rzuty.

Zagłębie próbowało gonić, jednak w końcówce ani razu przewaga MMTS-u nie stopniała do mniej niż czterech goli. Zwycięstwo przypieczętowali Krieger i Potoczny.