Liga Mistrzów: pewne zwycięstwo Barcelony. Rywale Orlenu Wisły przegrywają

W 13. serii spotkań Ligi Mistrzów, Barcelona pewnie zwyciężyła 26:21 z IFK Kristianstad. PPD Zagrzeb, inny bezpośredni rywal Orlenu Wisły Płock w walce o wyjście z grupy A, nieznacznie przegrał 28:30 z węgierskim Pick Szeged.

Bartosz Grzelak
Timothey N'guessan Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Timothey N'guessan
W grupie A Ligi Mistrzów, rywalizujące o awans z Orlenem Wisłą Płock zespoły rozgrywały swoje sobotnie spotkania. Do Kristianstad polecieli zawodnicy FC Barcelona Lassa, natomiast do Segedynu udali się piłkarze RK PPD Zagrzeb.

W pierwszym starciu wszystko przebiegło zgodnie z planem. Barcelona kontrolowała przebieg gry i już po 10 minutach prowadziła 5:1. W ostatnich 5 minutach w szeregi zespołu wkradło się rozluźnienie i Szwedzi odrobili część strat, po trafieniu Olafura Andresa Gudmundssona (8:11).

Na początku drugiej części gracze Barcelony dokonali dzieła zniszczenia, niemiłosiernie kontrując rywali. Po jednym z takich ataków, z udziałem Aleixa Gomeza, zrobiło się już 18:10. Jednym z najbardziej bramkostrzelnych zawodników był Kamil Syprzak z czterema trafieniami na koncie.

Na dwanaście minut przed końcem goście przegrywali dziesięcioma golami, jednak w ostatnich minutach ponownie mogli poprawić rezultat przegranego meczu (21:16).

W drugim pojedynku gospodarze z Segedynu szczęśliwie wygrali z mistrzem Chorwacji, ku uciesze kibiców Orlen Wisły. Piłkarze z Zagrzebia przez większość starcia dyktowali warunki przeciwko MOL-Pick Szeged. W pierwszych 20 minutach nie dominowała żadna ze stron, dopiero w końcówce goście po kontratakach Zlatko Horvata objęli wyższe prowadzenie (15:10).

W drugiej odsłonie rozgrywki piłkarze węgierskiego klubu zacieśnili szyki obronne, zaś w ataku mogli liczyć na Mario Sostaricia. Gospodarze dogonili Chorwatów na pięć minut przed końcem, a zwycięską bramkę rzucił Sostarić (28:27). W końcówce nawet kolejna bramka Domagoja  Pavlovićia nie pomogła i Pick ostatecznie wygrał wojnę nerwów (30:28).