Bundesliga: lider na zwycięskiej ścieżce. Rhein Neckar bliżej obrony tytułu

W 28. kolejce Bundesligi Rhein Neckar Loewen zwyciężyło 34:25 z HSG Wetzlar i utrzymało pierwszą lokatę, choć wciąż nie jest pewne obrony mistrzowskiego tytułu.
Bartosz Grzelak
Getty Images / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen

W 28. kolejce lider Bundesligi, Rhein-Neckar Loewen odniósł zdecydowane zwycięstwo 34:25 z HSG Wetzlar, dominując przez większość czasu. W początkowych fragmentach spotkania gra była wyrównana, żadna z drużyn nie odskakiwała na więcej niż jedno trafienie. Wetzlar utrzymywało kontaktowy wynik po efektownej bramce kołowego Jannika Kohlbachera w 15. minucie (7:8).

W końcówce pierwszej połowy goście nie byli w stanie nadążyć za akcjami zawodników Lwów, których przewaga wzrosła do sześciu "oczek" po rzucie Kima Ekdahla Du Rietza (16:10). Zespołem świetnie kierował Andy Schmid, a Gudjon Valur Sigurdsson popisywał się urozmaiconymi rzutami. Na początku drugiej części Rhein Neckar rozstrzygnęło losy rywalizacji w pełni przeważając oraz kontrolując przebieg wydarzeń. Na kwadrans przed zakończeniem rywalizacji, po kolejnej bramce Patricka Groetzkiego, gospodarze prowadzili już 24:15.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Nikolaja Jacobsena zyskali dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Flensburgiem, posiadając jeden mecz więcej do rozegrania. W pościgu wciąż uczestniczy również Fuechse Berlin, którego następnym rywalem będzie Frisch Auf! Goeppingen, ale ze stratą pięciu "oczek" o końcowy sukces w rozgrywkach będzie trudno. Z głównej rywalizacji odpadła natomiast drużyna TSV Hannoveru-Burgdorf, która niespodziewanie straciła punkty z walczącym o utrzymanie HC Erlangen (28:34).