Bundesliga: SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego goni czołówkę

SC Magdeburg, z Piotrem Chrapkowskim w składzie, z szansą na najlepszy wynik w Bundeslidze od sezonu 2014/2015. Po zwycięstwie 34:24 nad TuS N-Luebbecke awansowali na trzecią lokatę. Wśród przegranych wystąpił Łukasz Gierak.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski

Gladiatorzy z Magdeburga pogubili po drodze kilka punktów ze słabszymi rywalami, ale w tegorocznej, bardzo wyrównanej Bundeslidze pozostają w grze o podium. Mają już na koncie 42 "oczka" i mogą poprawić czwarte miejsce z sezonu 2014/2015. Na razie są trzeci, jednak trzeba pamiętać, że rozegrali jedno bądź dwa spotkania więcej od konkurentów z Hannoveru i Berlina.

Z Luebbecke zaczęli od mocnego uderzenia. Po interwencjach Dario Quenstedta do kontr biegali Matthias Musche i Piotr Chrapkowski - Magdeburg szybko objął prowadzenie 6:2. Na moment stracił kontrolę nad meczem, straty zmniejszał Łukasz Gierak, ale pod koniec połowy kilka razy ukłuł Michael Damgaard i Gladiatorzy odzyskali wysoką przewagę (18:12). Kolejne 30 minut nic nie zmieniło, Magdeburg wygrał w przekonującym stylu.

Co do Polaków, to Chrapkowski z dwoma golami i aż czterema asystami. Po licznych interwencjach Quenstedta często ruszał do przodu. Przyzwoicie spisał się Gierak - 3/4 z karnych, trochę gorsza skuteczność z gry (2/5), jednak z tym problemem zmagał się nie tylko reprezentant Biało-Czerwonych. Golkiper Magdeburga odbił w sumie 18 piłek.

Piotr Grabarczyk z Luebbecke ponownie poza kadrą meczową.

Drużyna Polaków wciąż na granicy strefy spadkowej, ma tylko dwa punkty przewagi nad 17. Huettenberg. Relegacja nie grozi za to Lemgo. Piotr Wyszomirski i koledzy spisują się lepiej niż w poprzednim sezonie, mogą być spokojni o ligowy byt. Z Flensburgiem nie nawiązali wyrównanej walki, od początku tracili dystans, choć Peter Johannesson bronił tak dobrze, że Wyszomirski podniósł się z ławki dopiero na 15 minut przed końcem, gdy wynik był dawno rozstrzygnięty. Polak odbił jedną piłkę z ośmiu.