Kolejna "czterdziestka" w sparingu SPR Pogoni Szczecin

W sobotę 4 sierpnia SPR Pogoń rozegrała trzeci mecz kontrolny przed sezonem 2018/2019 w PGNiG Superlidze kobiet. Szczecinianki bez większych problemów ograły niemiecki MTV Altlansdberg 41:20.

Krzysztof Kempski
Daria Szynkaruk WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Daria Szynkaruk
MTV 1860 Altlandsberg jeszcze poprzedniego dnia przebywał w Koszalinie, gdzie rozegrał dwa mecze. Jeden przeciwko Enerdze AZS-owi, a drugi z UKS-em PCM. Energetycznym uległ aż 18:37, a z kościerzyniankami zremisował 33:33. W Szczecinie posmakował kolejnej bardzo wysokiej przegranej.

Tym razem w składzie znalazło się 11 szczypiornistek. Co ciekawe, była tam jedyna Polka, Magdalena Stanulewicz, która wcześniej reprezentowała w rozgrywkach PGNiG Superligi GTPR Gdynię. Gospodynie, które z przymusu rozgrywały spotkanie na innym obiekcie niż zazwyczaj, od początku narzuciły rywalkom twarde warunki. Dość powiedzieć, że po 10 minutach rywalizacji wynik brzmiał 10:0.

Przyjezdne często marnowały swoje okazje, popełniały wiele niewymuszonych błędów, ich gra wyglądała na dość chaotyczną. To była niczym woda na młyn dla granatowo-bordowych. Uruchamiane kontry przez trzy bramkarki błyskawiczne kończyły się kolejnymi trafieniami zapisywanymi w meczowym protokole. Jak to zwykle bywa najszybciej startowały do nich skrzydłowe: Oktawia Płomińska oraz Daria Szynkaruk.

Wysoka przewaga po pierwszej połowie nie spowodowała, że szczecinianki zwolniły tempo gry. Trener Neven Hrupec mógł być z dyspozycji swojej drużyny zadowolony. Choć wynik miał w tym przypadku drugorzędne znaczenie, Pogoni po raz trzeci udało się przeskoczyć liczbę 40 bramek zdobytych w jednym spotkaniu.

SPR Pogoń Szczecin - MTV 1860 Altlandsberg 41:20 (18:7)

Bramki dla Pogoni: Płomińska 10, Szynkaruk 8, Agbaba 6, Janas 4, Del Balzo 3, Blażewić 3, Cebula 2, Urbańska 1, Kozłowska 1, Dezić 1, Kochaniak 1.

Czy nowe zawodniczki Pogoni w Superlidze będą grać tak dobrze jak w sparingach?