ME do lat 18: Polacy daleko od medali. Szwedzi górą

Trzeci mecz i trzecia porażka polskich juniorów na mistrzostwach Europy w Chorwacji. Szczypiorniści po zaciętym boju przegrali ze Szwedami 30:34 i zagrają o miejsca 9-16.

Marcin Górczyński
Mecz Polska - Szwecja na ME U18 Materiały prasowe / HRS Photo / Mecz Polska - Szwecja na ME U18
Przed spotkaniem szanse Polaków były znikome, właściwie iluzoryczne, bo trudno było przypuszczać, że na zakończenie fazy grupowej wygrają... 19 golami. Nasi szczypiorniści ambitnie walczyli jednak z faworyzowanymi Szwedami. Zagrali lepsze spotkanie niż dwa dni wcześniej ze Słoweńcami, wówczas od pierwszych minut wyraźnie odstawali.

Dopiero tuż przez przerwą, po paradach Simona Mollera, Biało-Czerwoni ponieśli straty i do szatni zeszli przy wyniku 18:16. Dobrze radzili sobie Dawid Jakubowski i Michał Scisłowicz, który ponownie był wyróżniającym się graczem w polskim zespole.

W drugiej połowie wciąż trwała wyrównana walka, utrzymywała się różnica 1-2 bramek, choć sytuacji nie ułatwiały liczne wykluczenia i czerwona kartka dla nieźle spisującego się Michała Olejniczaka. W końcówce ważne trafienia notował Piotr Jędraszczyk, dzięki którym juniorzy próbowali jeszcze dorównać Szwedom, ale ostateczny głos należał do rywali. Wykorzystali słabszy dzień bramkarzy, wygrali 34:30 i pozbawili zespół Piotra Obrusiewicza awansu do czołowej ósemki. Polacy zagrają o miejsca 9-16.

Polska - Szwecja 30:34 (16:18)

Polska: Wałach, Borucki - Jakubowski 4, Kowalski , Baliga, Stępień, Działakiewicz 1, Kozycz 4, Olejniczak 4, Dadej 3, Paterek, Jędraszczyk 5, Czarnecki, Styrcz 1, Scisłowicz 7, Stefani 1.

Czy Polacy zajmą miejsce w pierwszej dziesiątce ME ?