Strzeleckie popisy liderek. Siódemka 4. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Honorata Syncerz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Honorata Syncerz
zdjęcie autora artykułu

Reprezentantki Polski, prawdopodobnie najszybsza skrzydłowa w lidze, liderka Korony Handball i inne. Zobacz, które zawodniczki, redakcja WP SportoweFakty wyróżniła po czwartej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet i zagłosuj na swoją faworytkę.

Bramkarka: Monika Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin) [2]

Nasze zestawienie rozpoczynamy tym razem od bramkarki lubińskiego klubu, która zatrzymała grający na własnym parkiecie EKS Start Elbląg. Monika Maliczkiewicz w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu czwartej kolejki zagrała w pełnym wymiarze czasowym i dała się pokonać jedynie szesnaście razy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Golkiperka Metraco Zagłębia broniła rzuty z każdej pozycji i pozytywnie nakręcała koleżanki z drużyny.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Lewe skrzydło: Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce) [2]

W minionej kolejce ekipa Edyty Majdzińskiej mierzyła się na wyjeździe z Ruchem Chorzów i wróciła do siebie z kompletem punktów. Nie wiemy jaki czas ma na "setkę" Mariola Wiertelak, ale patrząc na szybkie kontry z udziałem skrzydłowej kobierzyckiego klubu, zgadujemy, że ponadprzeciętny. Zawodniczka dolnośląskiej drużyny po raz kolejny zagrała tak, jak się od niej tego oczekuje i dołożyła cegiełkę do cennej wygranej na trudnym terenie.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Wielkie emocje w Piotrkowie Tryb. NMC Górnik wywiązał się z roli faworyta

Lewe rozegranie: Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce) [2]

W zestawieniu WP SportoweFakty nie mogło zabraknąć liderki Korony Handball Kielce. Honorata Syncerz w starciu z celującą w medal SPR Pogonią Szczecin rzucała jak na zawołanie (10 bramek) i zmusiła faworytki spotkania do jeszcze większego wysiłku. W pewnym momencie wydawało się, że może kielczankom "wyrzucać" nawet sensacyjne zwycięstwo, ale od 49. minuty musiała oglądać mecz z wysokości trybun. Czerwona kartka niczego jednak nie przekreśla. Miejsce w siódemce kolejki bezdyskusyjnie należy się rozgrywającej świętokrzyskiego klubu.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Środek rozegrania: Kinga Gutkowska (Arka Gdynia) [1]

Nie mogliśmy też przejść obojętnie obok występu Kingi Gutkowskiej, która zdaje się wyrastać na liderkę przebudowanej i odmłodzonej Arki Gdynia. Rozgrywająca co prawda większość bramek zdobyła z siódmego metra, ale ktoś do rzutów karnych musi przecież podchodzić i je wykonywać. Wraz z Martyną Borysławską dobrze pokierowała zespołem, "szarpała" w obronie i nie bała się wziąć na siebie odpowiedzialności przy grze na styku. W meczu z KPR Jelenia Góra na listę strzelczyń wpisała się dziesięć razy i "zapracowała" sobie na indywidualne pilnowanie.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Prawe rozegranie: Romana Roszak (Energa AZS Koszalin) [3]

Bardzo trudno wyobrazić sobie AZS bez tej zawodniczki. Reprezentantka Polski w każdym spotkaniu jest dla drużyny ogromną podporą w ataku oraz obronie, i nie zawiodła także podczas ostatniego meczu z Piotrcovią. Może jej indywidualny dorobek nie był tak spektakularny jak w trzeciej kolejce (czternaście trafień), ale bramki to nie wszystko. Romana Roszak standardowo skupiała na sobie uwagę rywalek, ściągała na siebie przeciwniczki, asystowała i wyprowadzała kontry. Na swoim koncie zapisała sześć bramek.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Prawe skrzydło: Adrianna Górna (Metraco Zagłębie Lubin) [1]

Czwartą kolejkę na plus może zapisać sobie kilka prawoskrzydłowych, ale ostatecznie postawiliśmy na zawodniczkę wicemistrza Polski, ponieważ EKS Start Elbląg był trudniejszym przeciwnikiem niż UKS PCM Kościerzyna czy KPR Ruch Chorzów. W ostatnim meczu ze skutecznością Miedziowych bywało różnie, ale Adrianna Górna (zmieniła w drugiej połowie Małgorzatę Trawczyńską) rzucała ze stuprocentową skutecznością - 5/5. Dobrze sprawdziła się też jako wysunięta obrończyni.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Kołowa: Sylwia Matuszczyk (MKS Perła Lublin) [1]

Bardzo rzadko zdarza się, żeby obrotowa, która nie egzekwuje rzutów karnych, została w meczu najlepszą strzelczynią. A jednak! Sylwia Matuszczyk do bardzo dobrej postawy w defensywie dorzuciła osiem bramek i przyczyniła się do rozgromienia ekipy z Kościerzyny. Warto dodać, że znakomicie na kole radziła sobie w czwartej kolejce także Klaudia Grabińska (KPR Ruch Chorzów), która w meczu z KPR Gminy Kobierzyce siedem razy wpisała się na listę strzelczyń.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Klaudia Grabińska
Klaudia Grabińska

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Izabela Prudzienica (Energa AZS Koszalin) [1] Lewe skrzydło: Agnieszka Kowalska (MKS Perła Lublin) [1] Lewe rozegranie: Monika Michałów (Energa AZS Koszalin) [1] Środek rozegrania: Agata Cebula (SPR Pogoń Szczecin) [1] Prawe rozegranie: Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce) [1] Prawe skrzydło: Aneta Łabuda (MKS Perła Lublin) [1] Kołowa: Klaudia Grabińska (KPR Ruch Chorzów) [1]

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Na tytuł najlepszej zawodniczki kolejki zasłużyła najbardziej...
Monika Maliczkiewicz
Mariola Wiertelak
Honorata Syncerz
Kinga Gutkowska
Romana Roszak
Adrianna Górna
Sylwia Matuszczyk
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)