Towarzysko: reprezentacja Polski na remis z Rumunią B

Pierwsza reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poleciała na prestiżowy turniej Golden League, a druga udała się do Bukaresztu, żeby zmierzyć się z Rumunią A i B. Piątkowe starcie rezerw zakończyło się remisem.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Emilia Galińska Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Emilia Galińska
Podróż do Bukaresztu poprzedziły zgrupowanie w Szczyrku, towarzyski mecz z pierwszą reprezentacją Polski i wygrany różnicą dziesięciu bramek sparing z zespołem KPR Gminy Kobierzyce. Drużyna szkoleniowiec Sabiny Włodek w piątek mierzyła się z Rumunią B. Pojedynek z kadrą A odbędzie się zaś w sobotę.

- Był to wyrównany mecz. Cieszymy się, że mimo podwójnego osłabienia w końcowych fragmentach spotkania potrafiliśmy przeciwstawić się atakom gospodyń - powiedziała trenerka w rozmowie z ZPRP.

- Każda z dziewczyn wniosła coś pozytywnego i do końca każdy z nas wierzył w korzystny rezultat. Na 20 sekund przed końcem Rumunki były w posiadaniu piłki, ale nie zdołały rzucić bramki - podsumowała spotkanie Sabina Włodek.


Rumunia B – Polska B 26:26 (14:11)

Polska B: Orowicz, Krupa - Pękala, Kozimur 6, Nocuń 1, Uścinowicz, Górna, Królikowska 3, Jakubowska, Urbańska 1, Zawistowska 2, Noga 7, Kochaniak 3, Zimny 2, Więckowska, Galińska 1.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Zachowanie Denisa Urubko mnie zaskoczyło. Wszyscy mieli do niego pretensje


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy remis z Rumunia B to dobry wynik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×