Arka postraszyła MMTS, ale punktów nie urwała

W meczu 6. kolejki PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn podejmował ostatnią w tabeli Arkę Gdynia. Długo wynik był korzystny dla gości, ale ostatecznie niespodzianki nie było. Gospodarze wygrali 25:19.

Jarosław Kowalski
Dawid Przysiek Materiały prasowe / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Dawid Przysiek
Początek spotkania mógł wskazywać, że będzie to łatwe spotkanie dla miejscowych. Po pierwszych pięciu minutach wyszli na prowadzenie 3:1. Po kolejnych pięciu było 5:3, ale już dla gdynian. W dużej mierze siłą napędową Arki byli Rafał Rychlewski i Robert Kamyszek. Bardzo dużo dobrego w bramce gości zrobił także Mateusz Zimakowski. Wybronił dwa rzuty karne i sporo rzutów z dystansu. Do końca pierwszej połowy kwidzyniacy nie byli w stanie odzyskać prowadzenia i na przerwę to Arka schodziła z przewagą dwóch trafień - 12:10.

Po zmianie stron było widać przede wszystkim o wiele lepszą defensywę w wykonaniu gospodarzy. Zawodnicy z Gdynii mieli spore problemy z wypracowaniem sobie dobrej pozycji do rzutu i w efekcie w pierwszych dziesięciu minutach po wznowieniu gry rzucili tylko jedną bramkę. Miejscowi objęli prowadzenie w 37. minucie meczu po dwóch z rzędu trafieniach Adriana Nogowskiego.

W dalszej części gry skuteczność gdynian się zbytnio nie poprawiła, za to u gospodarzy pod tym względem było wyraźnie lepiej -  nie licząc rzutów karnych. Goście mieli jeszcze nadzieję na korzystny wynik w 47. minucie po tym jak dwa gole z rzędu zdobył z koła Krzysztof Jasowicz. W tym momencie Arka traciła tylko gola do MMTS-u.

Na więcej jednak tego dnia nie było gdynian stać. Sporo strat w ofensywie i też sporo obronionych rzutów przez golkipera gospodarzy Bartosza Dudka sprawiło, że na kilka minut przed końcem spotkania było już wiadomo kto wyjdzie z niego zwycięsko. Kwidzyniacy ostatecznie zwyciężyli 25:19 i w końcu zainkasowali komplet punktów po dwóch porażkach z rzędu. Arka na pierwsze punkty musi jeszcze zaczekać

MMTS Kwidzyn - Arka Gdynia 25:19 (10:12)

MMTS: Dudek, Szczecina – Potoczny 6, Kryński 5, Przytuła 3, Peret 3, Nogowski 2, Szczepański 2, Krieger 2, Orzechowski 1, Ossowski 1, Adamski, Grzenkowicz, Janiszewski, Landzwojczak, Rosiak.