ME 2018. Szwedki nastawiają się na trudny bój. "Polki zrobią wszystko, żeby wygrać"

- Mamy do czynienia z zespołem, który zrobi wszystko, żeby nie zakończyć ME 2018 z kompletem porażek - mówi skrzydłowa reprezentacji Szwecji, Daniela Gustin. Klubowa koleżanka Karoliny Kudłacz-Gloc spodziewa się trudnego spotkania.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
reprezentacja Szwecji piłkarek ręcznych Materiały prasowe / Ludvig Thunman / Bildbyran / Na zdjęciu: reprezentacja Szwecji piłkarek ręcznych
Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A. Dunki i Serbki są już pewne awansu do następnej rundy ME 2018, ale takiego komfortu nie mają Szwedki i Polki, które stoczą we wtorek bezpośredni bój o punkty.

Przed kluczowym starciem wywiadu dla Szwedzkiego Związku Piłki Ręcznej udzieliła Daniela Gustin. Prawoskrzydłowa nastawia się na trudny pojedynek i przyznaje, że ekipa Trzech Koron zdaje sobie sprawę, że nasze szczypiornistki postawią wszystko na jedną kartę. - Mamy do czynienia z zespołem, który zrobi wszystko, żeby nie zakończyć ME 2018 z kompletem porażek. Chcemy ten mecz z Polską wygrać i to jedyna rzecz, o której myślimy - zapowiada piłkarka ręczna SG BBM Bietigheim.

Z przedmeczowej rozmowy wynika, że rywalki Biało-Czerwonych na pewno poświęcą we wtorek dużo uwagi Karolinie Kudłacz-Gloc. - To wielka piłkarka ręczna. W reprezentacji Polski bierze na siebie bardzo dużą odpowiedzialność i od jej postawy wiele zależy. Ważnym jest, abyśmy powstrzymały ją wcześnie - mówi klubowa koleżanka polskiej rozgrywającej.

- To będzie na pewno ekscytujący mecz, ale myślę, że dysponujemy nieco szerszym składem niż Polki. Są jednak oczywiście w naszej grze pewne drobne rzeczy do poprawy. Musimy być zwarte w obronie - ocenia Daniela Gustin.

Decydujący pojedynek zaplanowano na godzinę 18:00. Aby grać dalej i nie oglądać się na wynik starcia Serbia - Dania, drużyna Leszka Krowickiego musi wygrać co najmniej różnicą czterech bramek.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Miazga w hicie! Azoty nie zdobyły Orlen Areny
Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×