Lider wreszcie pokonany. Relacja z meczu AZS AWF Gorzów Wlkp. - Jurand Ciechanów

Gorzowianie doznali pierwszej porażki w sezonie. Pogromcom okazał sie bardzo dobrze grający w rundzie wiosennej Jurand Ciechanów. Przegrana pięcioma bramkami to chyba najmniejszy wymiar kary dla akademików.

Piotr Wiszniewski

Gorzowianie osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników Roberta Jankowskiego, Tomasza Jagły i Tomasza Rafalskiego nie sprostali Jurandowi Ciechanów, który w lidze gra o zupełnie inny cel czyli utrzymanie. Akademicy rozegrali zdecydowanie najgorszy mecz w sezonie. Szybko muszą wyciągnąć z niego wnioski ponieważ wielkimi krokami zbliża sie spotkanie z Nielbą Wągrowiec. Bedzie to zdecydowany hit sezonu.

Gorzowianie bardzo pechowo rozpoczęli spotkanie. Już w 30 sekundzie kontuzji kolana doznał obrotowy Arkadiusz Bosy, tym samym akademicy stracili kolejnego swojego podstawowego zawodnika. W kilka minut później Przemysław Krajewski do spółki z Marcinem Krysiakiem bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd gorzowian odskakując na kilka bramek. Pomagał im w tym także świetnie spisujący sie w bramce Łukasz Romatowski. Sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Wasilek broniąc rzut karny. Gorzowianie zdołali odrobić trzy bramki. By po chwili stracic kolejne dwa po szybkich kontrach graczy z Ciechanowa. W końcówce na boisko powrócił kulejący Arkadiusz Bosy jednak nie zapobiegł on pogromu gorzowian w pierwszej połowie. Drużyna Juranda prowadziła już dziesięcioma bramkami 11:21.

Za sprawą Wojciecha Klimczaka gorzowianie w drugiej połowie zdołali zmniejszyć straty do sześciu bramek. Jednak brak kontuzjowanych zawodników i bardzo słaba skuteczność pozostałych graczy sprawił, że w 46 minucie gorzowianie tracili do rywali juz 12 bramek. W 50 minucie na parkiecie w drużynie z Gorzowa pojawił się Adam Wojciechowski, który pięciokrotnie trafił do bramki rywali zmniejszając straty. Na więcej zabrakło już czasu. W samej końcówce trafił także Łukasz Bronowicki ustalając wynik na 32:37.

AZS AWF Gorzów Wlkp. - Jurand Ciechanów 32:37 (11:21)

AZS: Ł. Wasilek, Małyszko - Klimczak 9, Kaniowski 5, Wojciechowski 5, M. Krzyżanowski 3, A. Wasilek 2, Bronowicki 2, Ruszkiewicz 2, Gumiński 2, Galus 2, Stachowiak, Rzewiński, Bosy,

Jurand: Romatowski - Krajewski 11, Krysiak 8, Derdzikowski 7, Rurarz 5, Panfil 3, Kozłowski 1, Noch 1, Choroszewski1, Dmowski.