ME 2018: rekord Karoliny Kudłacz-Gloc wyrównany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc
Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc
zdjęcie autora artykułu

Karolina Kudłacz-Gloc nie jest już jedyną rekordzistą mistrzostw Europy szczypiornistek pod względem liczby bramek w meczu. Jej osiągnięcie wyrównała Szwedka Natalie Hagman.

Do tej pory Polka była jedyną zawodniczką w historii, która rzuciła 17 bramek podczas jednego meczu mistrzostw Europy. Karolina Kudłacz-Gloc ustanowiła rekord w 2006 roku w spotkaniu z Macedonią, a potem została drugą strzelczynią turnieju. Reprezentacja zajęła wówczas 8. miejsce.

Po 12 latach Nathalie Hagman dołączyła do Polki. Szwedka rzuciła Rosjankom 17 goli, ale jej popisy i zwycięstwo 39:30 nie miały wielkiego znaczenia dla losów reprezentacji. Skandynawki nie awansowały do półfinału, zagrają z Norweżkami o piąte miejsce.

Skrzydłowa CSM Bukareszt nie plasuje się jednak w ścisłej czołówce strzelczyń. Z 50 bramkami prowadzi Serbka Katarina Krpez Slezak, która wprawdzie nie zagra już w kolejnej fazie turnieju, ale może obronić pierwsze miejsce. Jej główna konkurentka Cristina Neagu doznała poważnej kontuzji kolana w ostatnim meczu grupowym i ma kilka miesięcy z głowy. Groźna jest jeszcze kolejna z Rumunek, Eliza Buceschi, która traci 10 goli, ale zagra w półfinale i meczu o medal.

ZOBACZ WIDEO Roberto Carlos w Warszawie w nowej roli. Sędziował zawody we freestyle'u

Źródło artykułu: