MŚ 2019: udany start Hiszpanów i Norwegów

Od pewnych zwycięstw zmagania w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych rozpoczęły Hiszpania oraz Norwegia. Hiszpanie rozprawili się z Bahrajnem (33:23), zaś Norwegia ograła Tunezję 34:24.

Tomasz Rosiński
Mohamed Merza (z lewej), Alex Dujshebaev (w środku) i Ali Merza (z prawej) PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Mohamed Merza (z lewej), Alex Dujshebaev (w środku) i Ali Merza (z prawej)
Hiszpańscy szczypiorniści od początku rywalizacji z azjatycką ekipą chcieli narzucić swój styl gry, co im się udało. Mistrzowie Europy na starcie konfrontacji wykorzystywali możliwości Ferrana Sole i po dziesięciu minutach prowadzili 7:3.

Od tego momentu drużyna ze Starego Kontynentu miała wszystko pod kontrolą i nie pozwalała na zbyt wiele swojemu rywalowi. Umiejętnie poczynaniami Hiszpanów kierował rozrywający Alex Dujshebaev, który trafiał również do egipskiej bramki. Ostatecznie Hiszpania triumfowała w pierwszej połowie starcia 16:11.

Po zmianie stron mistrz Europy nie zamierzał zwalniać tempa, zaś go głosu doszli Eduardo Gurbindo i Gedeon Guardiola. Swoje trzy grosze dorzucił Angel Fernandez Perez i w końcowym rozrachunku podopieczni Jordiego Ribery wygrali zawody różnicą dziesięciu goli.

Emocji zabrakło również w potyczce Tunezyjczyków z norweskim zespołem, który zwyciężył także z przewagą 10 trafień. Zawodnikom z Afryki starczyło tylko sił tylko na dwanaście minut wyrównanej walki (6:6).

Później na boisku dzielili i rządzili już tylko Europejczycy, w szeregach których brylowali Magnus Jondal, Bjarte Myrhol oraz Sander Sagosen. Dobrze w norweskiej bramce radził sobie Torbjorn Bergerud, a jego kadra wywalczyła swój pierwszy komplet punktów podczas MŚ 2019.

MŚ 2019, gr. B:

Bahrajn - Hiszpania 23:33 (11:16) Najwięcej bramek: dla Bahrajnu - Mohamed Habib i Husain Alsayyad - po 7, Jasim Alsalatna i Mohamed Merza - po 3; dla Hiszpanii - Ferran Sole 7, Alex Dujshebaev 5, Gedeon Guardiola 4.

MŚ 2019, gr. C:

Tunezja - Norwegia 24:34 (13:18) Najwięcej bramek: dla Tunezji - Jihed Jaballah 5, Oussama Boughanmi 4; dla Norwegii - Magnus Jondal 9, Bjarte Myrhol i Sander Sagosen - po 6.