Siódemka kolejki ekstraklasy mężczyzn

Dobiegła końca rywalizacja w męskiej ekstraklasie. Medale mistrzostw Polski trafiły do piłkarzy ręcznych, którzy wykazali się największą determinacją oraz umiejętnościami. Ze złotego medalu cieszyli się kielczanie, srebrny trafił do zawodników z Płocka, brązowy krążek zawisnął na szyi kwidzynian.

W tym artykule dowiesz się o:

Bramkarz: Morten Seier (Wisła Płock) [9]

Morten Seier po raz kolejny należał do najlepszych zawodników swojego zespołu. Jego wysoka forma oraz niekonwencjonalna i wyjątkowa osobowość mają zbawienny wpływ na kolegów z zespołu, których to Duńczyk mobilizuje i dopinguje do jeszcze większego wysiłku w obronie.

Lewe skrzydło: Adam Skrabania (Reflex Miedź Legnica) [2]

Udany występ w spotkaniu kończącym zmagania zespołów walczących o utrzymanie pomiędzy Reflex Miedzią Legnica a AZS AWF Gorzów Wielkopolski zaliczył Adam Skrabania. Skrzydłowy drużyny z Legnicy imponował niezwykłą skutecznością, prowadząc swój zespół do bardzo cennego zwycięstwa.

Lewe rozegranie: Piotr Chrapkowski (AZS AWFiS Gdańsk) [6]

Gdański rozgrywający w trakcie trwania sezonu wyraźnie nabrał pewności siebie. Nie boi się brać na swoje barki ciężaru gry, gdy przychodzi taka potrzeba. W dwóch pojedynkach w Gdańsku oraz jednym w Kwidzynie zdobył łącznie 15 bramek i był mocnym punktem Akademików w walce o brązowy medal mistrzostw Polski.

Środek rozegrania: Tomasz Rosiński (KS Vive Kielce) [11]

Rozgrywający Vive Kielce w finałowej konfrontacji z Wisłą Płock był motorem napędowym swojej drużyny. Popularny "Rosa" nie tylko świetnie prowadził grę kieleckiego zespołu, ale również był bardzo skuteczny, co potwierdził w spotkaniach w Płocku oraz meczu w Kielcach, zdobywając aż 24 bramki w trzech występach.

Prawe rozegranie: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn) [6]

Pod nieobecność Dzmitry Marhuna ciężar rzutu z prawego rozegrania spoczywa na Robercie Orzechowskim. Mimo, iż jest to jego pierwszy sezon w ekstraklasie młody zawodnik radzi sobie doskonale. Podczas dwumeczu w Gdańsku oraz decydującego spotkania w Kwidzynie pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając łącznie 14 bramek. Grał bez kompleksów, jego rzuty z drugiej linii często zaskakiwały rywali.

Prawe skrzydło: Ireneusz Żak (AMD Chrobry Głogów) [2]

Młody zawodnik AMD Chrobrego Głogów był najjaśniejszą postacią derbowego meczu rewanżowego o siódme miejsce męskiej ekstraklasy. Pomimo swojego wieku nie bał się brać ciężaru gry na swoje barki w ważnych momentach spotkania. Pewnie wykorzystywał rzuty karne, a jego podania otwierały drogę do bramki kolegom z drużyny.

Kołowy: Zbigniew Kwiatkowski (Wisła Płock) [3]

Świetna postawa w piątym finałowym spotkaniu z Vive Kielce kołowego Wisły Płock nie pomogła jego drużynie w odniesieniu sukcesu. Nafciarze polegli w Kielcach i oddali mistrzowski tytuł podopiecznym Bogdana Wenty. Zbigniew Kwiatkowski może jednak swój występ zaliczyć do udanych, bowiem oprócz dobrej postawy w defensywie imponował niezwykłą skutecznością w ataku.

Ławka rezerwowych:

Bramkarz: Artur Gawlik (MMTS Kwidzyn) [2]

Lewe skrzydło: Mateusz Jachlewski (KS Vive Kielce) [5]

Lewe rozegranie: Remigiusz Lasoń (Azoty Puławy) [4]

Środek rozegrania: Tomasz Pomiankiewicz (Azoty Puławy) [2]

Prawe rozegranie: Michał Nowak (MKS Zagłębie Lubin) [3]

Prawe skrzydło: Tomasz Paluch (Wisła Płock) [5]

Kołowy: Marek Boneczko (Traveland Społem Olsztyn) [13]

Liczba w nawiasie oznacza liczbę wyróżnień portalu SportoweFakty.pl.

Komentarze (0)