Z Montpellier do Nimes? Michael Guigou może zmienić klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Michael Guigou
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Michael Guigou
zdjęcie autora artykułu

Odejście z Montpellier nie musi oznaczać końca kariery dla Michaela Guigou. Doświadczony skrzydłowy otrzymał ofertę z innego zespołu francuskiej ligi - USAM Nimes.

O tym, że Michael Guigou opuści szeregi zwycięzcy Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu, poinformowały władze klubu na poniedziałkowej konferencji. Montpellier HB planuje kadrową rewolucję i francuski skrzydłowy nie znalazł miejsca w planach Patrice'a Canayer.

Nie oznaczało to jednak, że Guigou definitywnie pożegna się z klubem, w którym występuje już od 20 lat. Jak zapowiedzieli sternicy Montpellier, obchodzący za kilka dni 37. urodziny zawodnik otrzymał ofertę dołączenia do sztabu szkoleniowego. - Michael ma miejsce w zespole, ale nie jako gracz, lecz jako trener - powiedział Remy Levy, prezydent klubu.

Wygląda jednak na to, że 4-krotnemu mistrzowi świata nie w smak kończenie kariery. Guigou rozmawia już z innymi klubami, w tym USAM Nimes Gard. Potwierdził to we wtorek prezydent 5. obecnie zespołu LNH, David Tebib. - Kontaktowaliśmy się z Guigou, jednak nie zawarliśmy jak dotąd żadnej umowy. Michael chce na razie skupić się na MŚ 2019, a swoją przyszłością zajmie się po ich zakończeniu - powiedział Tebib.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Kevin Prince Boateng przenosi się do Barcelony. Wraz z nim piękna żona

Źródło artykułu: