Liga Mistrzów: Telekom Veszprem nadal w grze o tytuł. Pewne zwycięstwo u siebie

Nie było niespodzianki. Telekom Veszprem swobodnie wygrał rewanżowe spotkanie fazy TOP 16 Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona i awansował do ćwierćfinału rozgrywek (35:29).

Marcin Górczyński
Andreas Nilsson, obrotowy Telekomu Veszprem WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Andreas Nilsson, obrotowy Telekomu Veszprem
Przed tygodniem wicemistrzowie Węgier - jedni z kandydatów do triumfu w Lidze Mistrzów - męczyli się w Lizbonie z debiutującym na tym etapie Sportingiem. W końcówce zadecydowało większe doświadczenie Veszprem, drużyna Davida Davisa bezwzględnie wykorzystała słabszy okres rywali (właściwie jedyny przez 60 minut) i wygrała 30:28.

ZOBACZ: THW Kiel nie dało szans Azotom

Rewanż nie był może formalnością, ale tak naprawdę Veszprem nie groziło niebezpieczeństwo. Po pierwszej połowie nie było wątpliwości, który zespół zagra dalej. Żniwa mieli skrzydłowi, głównie Dejan Manaskow, rozgrywający zdecydowanie lepiej ustawili celowniki, a Sporting nie poczynał już sobie tak bezkarnie.

Po przerwie na moment zapachniało niespodzianką, gdy na tablicy pojawił się wynik 17:17, ale Veszprem szybko opanowało sytuację. Manuel Strlek i Gasper Marguc wybili Sportingowi awans z głowy.

CZYTAJ: VIVE w ćwierćfinale LM!

Europejska potęga przeszła etap, który przed rokiem okazał się przeszkodą nie do sforsowania. Wówczas Telekom skompromitował się ze Skjern. W tym roku węgierski zespół może zrealizować marzenia o zwycięstwie w rozgrywkach.

Telekom Veszprem - Sporting CP Lizbona 35:29 (17:14)
Najwięcej bramek: dla Veszprem - Manuel Strlek 7, Gasper Marguc 5; dla Sportingu - Tiago Rocha, Frankis Marzo - po 6.

Czy Veszprem wygra w tym roku Ligę Mistrzów?