Liga Mistrzów. Zaskakująca niemoc Telekomu Veszprem, emocje w Zaporożu i Celje

Drugą z rzędu porażkę zaliczyli mistrzowie Węgier, gracze Telekomu Veszprem w niedzielę ulegli Montpellier HB 18:23. Niezwykle ciekawie było też w Celje i Zaporożu, gdzie lepsi okazali się goście - zawodnicy z Aalborga i Skopje.

Aneta Szypnicka-Staniec
Mate Lekai z Veszprem przy piłce Getty Images / Alex Grimm / Mate Lekai z Veszprem przy piłce
Osiemnaście bramek - tylko tyle gracze z Veszprem zdołali rzucić w starciu z Montpellier HB. Tak źle w ofensywie nie grali od siedemnastu lat - pierwszy raz od 30 listopada 2002 roku zapisali na swoim koncie mniej niż dwadzieścia trafień.

Zaczęło się bez fajerwerków, pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła podkręcić tempa. Szybciej odskoczyli gospodarze, ale w końcówce pierwszej połowy do odrabiania strat zerwali się goście. Do remisu Węgrzy doprowadzili zaraz po wyjściu z szatni, ale kolejne minuty to nie był popis ich umiejętności. Szczypiorniści Telekomu okrutnie męczyli się w ataku, w całym spotkaniu ich skuteczność wyniosła zaledwie czterdzieści procent. Z takimi statystykami o zwycięstwo raczej trudno.

Chociaż Francuzi tez nie błyszczeli w ofensywie, na tle rywali wyglądali zdecydowanie lepiej. Mieli też swojego asa - Melvyna  Richardsona - 22-latek ratował swoją ekipę piekielnie mocnymi rzutami i uzbierał aż osiem bramek.

W grupie B emocje sięgały zenitu w Zaporożu, gdzie Motor był bardzo bliski pokonania Vardaru Skopje. Ukraińcy nie wytrzymali jednak nerwowej końcówki i kolejny raz musieli pogodzić się ze stratą punktów. Tym razem tym bardziej bolesnej, że zdecydowanie lepiej niż Macedończycy spisywali się w pierwszej połowie i przez długi czas to oni prowadzili i nadawali tempo meczu.

Po 3. kolejce na pierwszym miejscu grupy A rozgościli się natomiast szczypiorniści Aalborga Handbold - Duńczycy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzają między innymi Paris Saint-Germain HB. W niedzielę pokonali RK Celje Pivovarną Lasko, chociaż niemal przez cały pojedynek to gospodarze spisywali się lepiej. Duńczycy na pierwsze prowadzenie w meczu wyszli dopiero w 52. minucie i gdy złapali kontakt ze Słoweńcami, nie odpuścili. Nie wytrąciła ich z rytmu nawet czerwona kartka zarobiona w końcówce przez najlepszego strzelca - Magnusa Jensena.