Liga Mistrzów. Barca znów bezlitosna, wielkie widowisko w Elverum i ogromne emocje w Szeged

Szczypiorniści z Barcelony znów pokazali, że grają w innej lidze - tym razem siedemnastoma trafieniami pokonali RK PPD Zagrzeb. Dwanaście tysięcy kibiców nie zdeprymowało natomiast graczy PSG i to oni cieszyli się z wygranej w Elevrum.

Aneta Szypnicka-Staniec
Nikola Karabatić PAP/EPA / Geir Olsen / Na zdjęciu: Nikola Karabatić
Najciekawiej w sobotę było jednak w Szeged, gdzie miejscowy MOL-Pick podjął SG Flensburg-Handewitt. Jeśli ktokolwiek potrzebowałby definicji stwierdzenia "wyrównany mecz", powinien odtworzyć sobie zawody rozegrane na Węgrzech. Pojedynek od pierwszych minut zapowiadał się niezwykle emocjonująco, na przestrzeni całych zawodów żadnej drużynie nie udało się wyjść na prowadzenie większe niż dwa trafienia.

Grę Węgrów ciągnął Bogdan Radivojević - skrzydłowy zdobył jedenaście bramek, niemal połowę wszystkich, które rzuciła jego drużyna. Walka o dwa punkty toczyła się do ostatnich sekund, jednak nikt nie potrafił przechylić szali na swoją stronę. Michał Jurecki zaczął pojedynek od asysty, później dołożył do tego jedną bramkę.

Do prawdziwego widowiska doszło natomiast w Elverum. W Norwegii starcie z Paris Saint-Germain HB było prawdziwym świętem, starcie z wysokości trybun obserwowało ponad dwanaście tysięcy osób - rekordowa liczba kibiców na meczu piłki ręcznej w tym kraju. Chociaż niekwestionowanymi faworytami byli Francuzi, gospodarze tanio skóry nie sprzedali, nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł i ostatecznie przegrali tylko trzema trafieniami. Kamil Syprzak zakończył starcie z jedną bramką na koncie.

Koszmarny powrót na ławkę trenerską RK PPD Zagrzebia zaliczył z kolei Veselin Vujović. Jego drużyna nie nawiązała nawet cienia walki z Barcą Lassą. Hiszpanie błyskawicznie wypracowali wysoką przewagę (nie minęło nawet 12 minut, a oni już prowadzili 9:2), a potem sukcesywnie ją powiększali. Gospodarze byli zupełnie bezradni i mogli stanowić tylko tło dla rozpędzonych Katalończyków. Starcie sędziowała polska para arbitrów - Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota.