PGNiG Superliga: grad bramek i wygrana Azotów Puławy. Waleczny Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Azoty Puławy wygrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 39:35 w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Duża liczba ładnych dla oka akcji mogła zadowolić kibiców.

Daniel Kordulski
Antoni Łangowski (Azoty) Materiały prasowe / Chrobry Głogów / Na zdjęciu: Antoni Łangowski (Azoty)
Poza kilkoma pierwszymi akcjami mecz był wyrównany. Dosyć aktywny w ofensywie Azotów był wtedy Michał Szyba. Gracze Piotrkowianina popełniali za to sporo błędów technicznych przy rozgrywaniu ataków. Po kwadransie gry goście doprowadzili do remisu. Spora w tym zasługa nieźle broniącego Damiana Procho. Kontry po profesorsku wykańczał Tomasz Mróz. Na kole ambitnie walczył Adam Pacześny.

Ekipa Bartosza Jureckiego dostała lekkiej zadyszki w ostatnich kilku minutach przed przerwą. Znów popełnili kilka kosztownych błędów, z których rywale wyprowadzali kontry. Tutaj pokazywał się dobrze Piotr Jarosiewicz. Generalnie padało sporo goli, choć o sześć więcej miał ich do przerwy zespół gospodarzy.

Tradycyjnie nie do zatrzymania w ekipie z Lubelszczyzny był obrotowy Dawid Dawydzik, ale w 40. minucie zakończył udział w spotkaniu z powodu gradacji kar. Udanie zastępował go Łukasz Rogulski. Pozwalało to podopiecznym Michała Skórskiego utrzymywać kilka bramek przewagi.

Trzeba zaznaczyć, że przyjezdni prezentowali bardzo przyzwoicie. Zespołowe akcje kończyli często Grzegorz Sobut czy Bartosz Nastaj. W Azotach aktywny w rzutach z wyskoku był Antoni Łangowski. Do końca meczu bramki padały z dużą częstotliwością.

KS Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 39:35 (20:14)

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Łangowski 7, Szyba 5, Jarosiewicz 5 (2/3), Przybylski 4, Rogulski 4, Kowalczyk 3, Dawydzik 3, Gumiński 3 (1/1), Seroka 3, Skwierawski 1 (0/1), Adamczuk 1, Moryń, Grzelak, Kasprzak