Poprawka zaliczona. Kadra B lepsza od Holendrów

Obiecujący występ kadry B szczypiornistów. Polacy pokonali Holendrów, uczestników ME 2020 32:28 i zrewanżowali się za porażkę w pierwszym meczu.

Marcin Górczyński
Miłosz Wałach w akcji WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Miłosz Wałach w akcji
Mecz miał podobny przebieg do pierwszego starcia, z tą różnicą, że Polacy nie gonili wyniku, a w końcówce zdołali przełamać rywali. Drużyną bardzo dobrze dyrygował Maciej Zarzycki z Gwardii Opole, Miłosz Wałach odbił kilka piłek. Holendrzy nie odpuszczali i w częściowo odmienionym składzie, m.in. z ogranym w Bundeslidze Jeffreyem Boomhouwerem, utrzymywali wynik w granicach remisu.

ZOBACZ: Metraco zastopowało Start Elbląg

Decydujący dla losów wyniku okazał się okres między 40. a 50. minutą, kiedy Polacy wzmocnili obronę, uzupełniali się wzajemnie, w razie czego w bramce czekał zmiennik Wałacha, Łukasz Zakreta. Szymon Sićko potrafił w nieszablonowy sposób uruchomił skrzydłowego albo rzucić z daleka, w ataku nieźle wyglądał też odważnie wchodzący Damian Przytuła.

Polacy mieli gorsze momenty, gubili się w rozegraniu po przerwie, ale Holendrzy byli jeszcze gorzej zorganizowani, więc błędy uszły na sucho. Oranje nie zniwelowali czterech bramek różnicy, Biało-Czerwoni zrewanżowali się za porażkę 24:27. Największym wygranym spotkania chyba Zarzycki, który prosi się o szansę w pierwszej reprezentacji.

ZOBACZ: Piotrcovia lepsza od beniaminka

Holandia - Polska B 28:32 (14:16)