PGNiG Puchar Polski. Znamy pary 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski kobiet

W czwartek poznaliśmy wszystkie pary 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski kobiet. Ostatnim uczestnikiem tej fazy rozgrywek został SMS ZPRP II Płock, który zlał ChKS PŁ.

Mateusz Domański
szczypiornistki Startu Elbląg WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiornistki Startu Elbląg
Czwartkowy mecz w Płocku pomiędzy miejscowym SMS ZPRP II i ChKS PŁ miał bardzo jednostronny wymiar. Gospodynie szybko wysforowały się na bezpieczne prowadzenie, którego absolutnie nie zamierzały oddawać. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 19:8. W drugiej partii płocczanki jeszcze mocniej podkreśliły swoją wyższość, dzięki czemu ostatecznie triumfowały aż 44:20.

Wyniki pozostałych spotkań poznaliśmy we wtorek i w środę. Jednym z ciekawszych pojedynków było wyjazdowe starcie MKS-u PR URBIS Gniezno z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Pierwsza połowa przebiegała po myśli gospodyń, ale w drugiej zdecydowanie lepiej wypadły reprezentantki pierwszej stolicy Polski. Odrobiły straty, wróciły z dalekiej podróży i wygrały 31:24. Warto odnotować też, że w 1/16 finału pierwszoligowy SPR Olkusz mocno postawił się wyżej notowanemu Eurobudowi JKS Jarosław. Finalnie jednak wygrał superligowiec 38:34.

Teraz czekają nas zmagania w ramach 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Zaplanowano je na 15 stycznia (środa).