Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Polska - Szwajcaria. Andy Schmid zlał Polaków. Oto wszystkie jego gole (wideo)

Reprzentacja Polski przegrała swój drugi mecz mistrzostw Europy. Tym razem Biało-Czerwoni ulegli Szwajcarom 24:31. Niemal połowę bramek dla rywali rzucił Andy Schmid.

Łukasz Witczyk
Andy Schmid (w środku) PAP/EPA / ENNIO LEANZA / Na zdjęciu: Andy Schmid (w środku)
Szwajcar był bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem spotkania. Andy Schmid imponował swoją strzelecką formą. Rzucił aż 15 z 31 bramek dla szwajcarskiego zespołu. To on poprowadził drużynę do efektownego zwycięstwa nad reprezentacją Polski. Żaden inny zawodnik nie potrafił zbliżyć się do tego dorobku.

Schmid w pierwszej połowie uzbierał siedem trafień, po przerwie dołożył kolejnych osiem. Do tego obsługiwał swoich kolegów precyzyjnymi podaniami, po których ci również zdobywali gole. Dodajmy, że rekord mistrzostw Europy wynosi 19 goli w jednym meczu.

Drugim najlepszym strzelcem Szwajcarów był Marvin Lier, który pięciokrotnie trafiał do bramki Polaków. Z kolei wśród reprezentantów naszego kraju najwięcej goli - również pięć - rzucił Szymon Sićko.

To była druga porażka reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy. Grupie F przewodzą Słoweńcy z kompletem zwycięstw. Po dwa "oczka" i jednym triumfie mają na swoich kontach Szwedzi i Szwajcarzy.