Niezwykły występ Anny Wasilewskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska
WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska
zdjęcie autora artykułu

To niesamowite, co przydarzyło się Annie Wasilewskiej w sobotnie popołudnie w Jarosławiu. Doświadczona zawodniczka zdecydowała się wznowić karierę sportową ze względu na problemy kadrowe w Piotrcovii. Miała być tylko uzupełnieniem składu.

Już na początku meczu musiała z konieczności zastąpić skrzydłową Patrycję Ciurę, która obejrzała czerwoną kartkę. Wasilewska weszła na skrzydło i zagrała prawdziwy koncert. Rzuciła 9 bramek, notując niespotykaną wręcz skuteczność - 9/10. Warto dodać, że Anna Wasilewska większość swoich meczów w karierze zagrała na rozegraniu.

- Na skrzydle może zagrałam kilka meczów w lidze. Wcześniej, w czasach juniorskich grałam na tej pozycji. Ja sama siebie zaskoczyłam tym występem. Śmiałam się z trenerem Przybylskim, że dziewięciu bramek to nie rzuciłam chyba w żadnym ligowym meczu przed swoją przerwą. Rywalki były zaskoczone tym, że tam zagrałam. Sprawiały wrażenie jakby nie potrafiły sobie poradzić, bramkarki zresztą również. Cieszę się z tej wygranej. Miejmy nadzieję, że teraz zaczniemy wreszcie grać swoje - powiedziała zawodniczka.

Puchar EHF kobiet: kolejna porażka MKS-u Perły Lublin, tym razem z ERD Handball

Dla Piotrcovii było to dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę (25 stycznia) drużyna trenera Przybylskiego zagra we własnej hali z Ruchem Chorzów. Będzie to mecz przedostatniej z ostatnią drużyną w ligowej tabeli.

ZOBACZ WIDEO: Kontrowersje wokół wyboru najlepszej jedenastki roku wg UEFA. "Kante usunięty, żeby było miejsce dla Ronaldo"

Źródło artykułu: