I liga mężczyzn, grupa A: Nielba pokonała Warmię po karnych

Wróciły rozgrywki I ligi! W najciekawszym meczu 12. kolejki, Nielba Wągrowiec pokonała po rzutach karnych Warmię Energę Olsztyn. Skorzystał na tym SPR GKS Żukowo, który ma już tylko punkt straty do lidera. Wpadkę zaliczył Mazur Sierpc.

Michał Gałęzewski
MKS Nielba Wągrowiec WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: MKS Nielba Wągrowiec
W Żukowie miejscowy SPR GKS podejmował Juranda Ciechanów. Faworyt spotkania był jasny i choć SPR GKS wygrał, ciechanowianie nie oddali meczu bez walki, przegrywając różnicą tylko pięciu bramek. Dla gospodarzy najwięcej goli rzucili Grzegorz Dorsz i Maciej Papina, w ekipie gości 13-krotnie trafił Patryk Dębiec, ponownie pokazując, że powinny się nim zainteresować kluby o wysokim potencjale

W Elblągu Meble Wójcik podejmowały USAR Kwidzyn, który z każdym miesiącem prezentuje się coraz lepiej na pierwszoligowych parkietach. Co prawda jeszcze w 25. minucie po bramce Wojciecha Kowszuka był remis 15:15, jednak od tego czasu zaczęli przeważać kwidzynianie, którzy wyszli nawet na dziesięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:38.

Kadra szczypiornistów znowu zawita do Płocka. Zobacz więcej!

Hitem kolejki był mecz w Wągrowcu, gdzie Nielba podejmowała Warmię Energę Olsztyn. Goście w 17. minucie wyszli na czterobramkowe prowadzenie, by po chwili stracić 6 bramek z rzędu. Jeszcze na 9 minut przed końcem było 26:21, jednak samą końcówkę olsztynianie wygrali 7:1 i po rzucie Marcina Malewskiego doprowadzili do karnych! W nich jednak lepsi okazali się gospodarze i to oni zgarnęli dwa punkty.

Wciąż bez zwycięstwa w I lidze pozostają Tytani Wejherowo. Tym razem przegrali u siebie 33:40 z Gwardią Koszalin, pomimo 13 bramek Przemysława Warmbiera. W zespole gości dwaj zawodnicy zdobyli po 10 bramek. Do niespodzianki doszło natomiast w Kościerzynie, gdzie Sokół Porcelana Lubiana nie dał szans Mazurowi Sierpc. Zawodnicy z Kościerzyny już w 39. minucie prowadzili różnicą 12 bramek, ostatecznie wygrywając 31:20.

Chrobry odegrał się na Stali. Zobacz więcej!