Koronawirus. Co robić w domu? Polskie kluby podpowiadają

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Władisław Kulesz
Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Władisław Kulesz
zdjęcie autora artykułu

Superligowe kluby włączyły się w akcję #zostańwdomu. Historyczne mecze, gry planszowe, wspólne treningi wideo - pomysłów jest wiele, a wszystko to ma na celu uprzyjemnić domową kwarantannę.

Koronawirus rządzi światem. Życie publiczne praktycznie zamarło, sportowe rozgrywki (w większości) zostały zawieszone, a rządzący zastanawiają się, skąd wziąć kolejne środki na walkę z epidemią. W tym trudnym dla wszystkich czasie z pomocą przychodzą polskie kluby występujące na co dzień w PGNiG Superlidze, które aktywnie dołączyły do akcji #zostańwdomu.

Chcesz obejrzeć zaległy mecz? A może przypomnieć sobie historyczny wyczyn swojego zespołu? Obecnie nie ma niczego prostszego. PGE VIVE Kielce otworzyło swoje zasoby i zaczęło wrzucać archiwalne popisy zawodników z województwa świętokrzyskiego na klubowy kanał na YouTube (link znajdziesz TUTAJ). Jak na razie dostępne są 4 mecze, w tym aż trzy odsłony "świętej wojny". - Prawdopodobnie będziemy udostępniali jeden mecz dziennie - zapowiada w rozmowie z nami Magdalena Pluszewska, specjalista ds. mediów w kieleckim zespole. Jak przyznaje, pomysł został dobrze odebrany, a część nagrań klub otrzymuje od samych kibiców.

- Planujemy jeszcze jedną akcję, ale na razie nie chcemy zdradzać szczegółów - mówi Pluszewska.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Mistrzowie Polski nie są w tym jednak osamotnieni. Z podobną akcją wyszedł ZPRP, który na oficjalnym profilu na Facebooku zaczął publikować co ważniejsze momenty wybranych meczów Biało-Czerwonych. Stawkę uzupełnia Orlen Wisła Płock; wicemistrzowie kraju rozpoczęli niedawno projekt pod nazwą #classicwisła, w ramach którego udostępniają skróty historycznych popisów niebiesko-biało-niebieskich.

Swoją drogą, Nafciarze są bardzo aktywni jeżeli chodzi o ostatnie wydarzenia. Część kibiców pewnie by wolała, żeby ta aktywność przeniosła się na rynek transferowy, ale muszą uzbroić się w chwilę cierpliwości. Czas oczekiwania mogą sobie osłodzić grą "podRęczną", którą można samemu wydrukować w domowych pieleszach. Niezbędne materiał znajdują się na klubowej stronie internetowej.

Sport to zdrowie

Na tym jednak nie koniec. W zdrowym ciele zdrowy duch, więc coraz więcej klubów zachęca do aktywności fizycznej w czterech ścianach. Największym echem dobiła się akcja zapoczątkowana przez Torus Wybrzeże Gdańsk, czyli #walkaz19 (więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ). Już teraz dołączyło do niej sporo osób ze sportu i nie tylko, między innymi aktor Michał Koterski, Adam Małysz czy Paweł Fajdek.

Z podobnym pomysłem wyszła także Superliga, która razem z pomocą Konrada Szczukockiego, trenera przygotowania motorycznego współpracującego z ZPRP, przygotowuje serie filmów pod hasłem "Trenuj z PGNiG Superligą".

W promowanie ćwiczeń w domach włączyły się także inne kluby, na przykład KS Azoty Puławy, Sandra Spa Pogoń Szczecin czy Chrobry Głogów, które na swoich kontach na Facebooku publikują zdjęcia bądź też filmy z udziałem swoich graczy.

Każda pomoc się liczy

W czasach kryzysu potrzebny jest każdy grosz. Zdają sobie z tego sprawę także polscy szczypiorniści. Dlatego kapitanowie Zagłębia Lubin, Kinga Grzyb oraz Maciej Tokaj, wzięli udział w wyzwaniu polegającym na wsparciu finansowym personelu medycznego.

Przy czym to nie jedyna taka aktywność Grzyb. Razem z Darią Zawistowską i Aleksandrą Rosiak organizują licytację charytatywną, z której cały dochód ma być przeznaczony na wsparcie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie. W podobną akcję włączyli się także prawoskrzydłowi męskiej reprezentacji Polski: Michał Daszek oraz Arkadiusz Moryto.

Źródło artykułu: