PGNiG Superliga. Rafał Kuptel nie rusza się z Opola. Trener przedłuży kontrakt

- Nie ma mowy o tym, że Rafał Kuptel opuści Gwardię Opole - zapewnia dyrektor sportowy Tomasz Wróbel. Szkoleniowiec wkrótce powinien podpisać nową umowę.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rafał Kuptel WP SportoweFakty / Karina Zachara / Na zdjęciu: Rafał Kuptel
Kontrakt trenera wygasa po sezonie 2019/20, ale od kilku miesięcy strony są bliskie porozumienia. Pandemia koronawirusa mocno opóźniła wiele negocjacji, także w Opolu. Z racji mniejszej dotacji od miasta KPR Gwardia musi poszukać oszczędności. W klubie nie dojdzie jednak do rewolucji, przynajmniej na ławce trenerskiej.

"Katowicki Sport" informował, że Rafał Kuptel znalazł się w gronie kandydatów do prowadzenia Energi MKS-u Kalisz i rozważa odejście z Gwardii. Tym plotkom zdecydowanie zaprzeczył dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

- Kilka lat temu podjęliśmy wspólną decyzję o budowie projektu opolskiej piłki ręcznej na wysokim poziomie. Rafał Kuptel jest głównym budowniczym i nie wyobrażam sobie, by było inaczej - stwierdził.

Kuptel, wielokrotny reprezentant Polski i wicemistrz świata 2007, to obok Tałanta Dujszebajewa trener z najdłuższym stażem w swoim klubie. Gwardię objął w 2014 roku i awansował z nią do Superligi. Opolski zespół, oparty głównie na utalentowanej młodzieży, stale robił postępy. W sezonie 2017/18 zajął czwarte miejsce, rok później sięgnął po brązowy medal. W uznaniu dla Kuptela, we wspomnianych sezonach był wybierany najlepszym trenerem PGNiG Superligi.

ZOBACZ: Legenda kończy karierę
ZOBACZ: Dzika karta obiektem pożądania

ZOBACZ WIDEO: Wenta o sytuacji piłki ręcznej w obliczu koronawirusa. "Przesunięcie rozgrywek nie jest do końca sprawiedliwe"
Czy Rafał Kuptel to najlepszy polski szkoleniowiec w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×