Piłka ręczna. Islandzkie media: Haukur Thrastarson długo nie dołączy do PGE Kielce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
zdjęcie autora artykułu

Według islandzkich mediów, Haukur Thrastarson zacznie trenować z PGE Kielce dopiero za trzy miesiące. Nowy środkowy mistrzów Polski złamał palec u stopy.

Jako pierwsza o problemach zdrowotnych Islandczyka napisała "Gazeta Wyborcza Kielce". Sprawa jest jednak na tyle poważna, że Haukur Thrastarson ma wznowić przygotowania dopiero za ok. 3 miesiące. Przynajmniej tak twierdzi portal visir.is, cytujący samego zawodnika.

- Dwa tygodnie temu przeszedłem operację polegającą na umieszczeniu stabilizacji w złamanym palcu stopy. Teraz czekam tylko na ponowne rozpoczęcie treningu. Rokowania są różne, ale słyszę najczęściej o trzech miesiącach przerwy - tłumaczy Islandczyk.

Nowy środkowy PGE Kielce opuści prawdopodobnie wrześniowe i większość październikowych spotkań w Superlidze oraz Lidze Mistrzów. Akurat na jego pozycji mistrzowie Polski mają w kim wybierać - do dyspozycji Tałanta Dujszebajewa pozostają Igor Karacić, Daniel Dujshebaev i ściągnięty latem reprezentant Polski Michał Olejniczak.

19-letni Thrastarson jest wielką nadzieją islandzkiej piłki ręcznej. Przed 18. urodzinami zadebiutował w kadrze, w rodzimej lidze został królem strzelców i asyst. Prezes Bertus Servaas wygrał rywalizację o jego podpis z największymi klubami Europy.

ZOBACZ: Trudni potencjalni rywale Azotów Kolejny transfer Wybrzeża

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Źródło artykułu: