Liga Mistrzów. THW Kiel zwycięskie w Słowenii. Celje dalej bez punktów

THW Kiel może dopisać sobie kolejne punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec pokonali na wyjeździe Celje Pivovarna Lasko 35:24.

Bartek Choinkowski
THW Kiel Getty Images / Sascha Klahn/Bongarts / Na zdjęciu: THW Kiel
W drugim czwartkowym spotkaniu w grupie B, mistrzów Niemiec czekała wycieczka do Słowenii. THW Kiel, obolałe po zaskakującej porażce z HBC Nantes we własnej hali w drugiej kolejce, chciało jak najszybciej wrócić do wygrywania. Zupełnie inne cele stały przed Celje - od słoweńskiej ekipy nikt nie oczekuje fajerwerków i zwycięstw z faworytami, jednak z pewnością zawodnicy Tomaza Ocvirka chcieliby zdobyć pierwsze punkty w tej edycji.

Ta swoboda uskrzydliła Celje na początku spotkania. Po pierwszych 5 minutach gospodarze prowadzili 5:0. Wyglądało, jakby THW wciąż nie mogło otrząsnąć się po utracie punktów sprzed tygodnia.

Z czasem jednak kilończycy zaczęli się budzić. Po czasie zarządzonym przez Filipa Jichę, jego podopieczni wrócili na boisko z większą werwą i w kilka minut odrobili straty. Szczególnie dobrze goście z północy Niemiec wyglądali w defensywie. Jednak co za dużo, to niezdrowo. Zawodnicy z THW na tyle mocno wzięli sobie do serca twardą grę w obronie, że jej lider - Pavel Horak - w 27. minucie musiał pożegnać się z meczem po ataku na Josipa Saraca.

Utrata czeskiego defensora niewiele przeszkodziła jego kolegom. Celje wciąż miało problemy ze zdobywaniem bramek, co zdecydowanie łatwiej przychodziło przyjezdnym.

Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym swobodniej wyglądali gracze THW. Celje, z każdą minutą jakby coraz bardziej zrezygnowane, nie podjęło rękawicy. Gospodarze popełniali coraz więcej niewymuszonych błędów, co odbiło się na wyniku. Nie pomógł nawet solidny występ Milijana Vujovicia w bramce - po raz kolejny Słoweńcy musieli obejść się smakiem.