I liga mężczyzn grupa A: MKS Grudziądz zdobył Wągrowiec

Beniaminek I ligi MKS Grudziądz idzie w tym sezonie jak burza. Tym razem zespół Sylwestra Ziółkowskiego wygrał w Wągrowcu. Wysokie zwycięstwa odnieśli SMS ZPRP Gdańsk, Warmia Energa Olsztyn i Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka ręczna
Mecz w Wągrowcu był niezwykle ciekawy. Nielba w I połowie prowadziła już różnicą czterech bramek, po przerwie MKS mozolnie odrabiał straty. Grudziądzanie potrafili najwyżej dojść na remis. Na 5 minut przed końcem, Nielba prowadziła 22:21. Od tego czasu dwie bramki zdobył MKS, a rzut na wagę trzech punktów w ostatniej minucie oddał Artur Sadowski.

W Kwidzynie doszło do specyficznych derbów. Naprzeciw siebie stanęły Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna oraz z Gdańska - ta druga jest powoli wygaszana. Na boisku dużo lepsi byli młodzi gdańszczanie, którzy wygrali aż 37:27.

Nadspodziewanie wysoko w Kościerzynie wygrał Sokół Porcelana Lubiana, który pokonał USAR Kwidzyn 38:26. W Żukowie miejscowy SPR GKS przegrał natomiast 25:34 z Warmią Energą i olsztynianie przegonili dzięki temu swojego bezpośredniego rywala, awansując na drugie miejsce w ligowej tabeli.