I liga mężczyzn grupa C. Wysoka wygrana lidera, AZS UW pokonał w Wieluniu MKS

Nie było niespodzianki w meczu KPR Legionowo - SMS ZPRP Płock. Niepokonany lider pewnie pokonał zespół, który ma komplet porażek. Ważną wygraną odniósł stołeczny AZS UW, który w Wieluniu wygrał z miejscowym MKS-em.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Hitem 11. kolejki grupy C był mecz w Wieluniu, gdzie miejscowy MKS mierzył się z AZS-em UW Warszawa. goście ze stolicy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przed przerwą po tym, jak zdobyli cztery bramki z rzędu. W drugiej połowie AZS zdołał zbudować nawet pięciobramkową przewagę i ostatecznie wygrał 27:24. Najwięcej, bo 8 bramek rzucił Dawid Szpejna.

Bardzo ciekawie było też w Łodzi, gdzie padło aż 69 bramek. Anilana pokonała Juranda Ciechanów, a kluczowa okazała się bramka z karnego rzucona przez Jana Stolarskiego w ostatniej minucie spotkania. Później jeszcze kontaktowe trafienie zaliczył Marcin Smolarek, jednak ciechanowianom zabrakło czasu na odrobienie straty.

Nadspodziewanie wyrównane spotkanie miało miejsce w Sierpcu, gdzie miejscowy Mazur długo męczył się z rezerwami Azotów Puławy. Jeszcze w 46. minucie po tym, jak bramkę rzucił Karol Przychodzeń, najlepszy strzelec młodego zespołu z Puław, to goście prowadzili 24:23. Końcówka należała jednak do bardziej doświadczonych gospodarzy którzy wygrali mimo, że w krótkim czasie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

W pozostałych spotkaniach nie było już tak dużych emocji. AZS AWF Biała Podlaska pokonała KS Uniwersytet Radom 30:20, a niepokonany lider z Legionowa wygrał zgodnie z planem z mającym komplet porażek SMS-em ZPRP Płock aż 37:25.