Piłka ręczna. MŚ 2021. Udany start Biało-Czerwonych! Zobacz, jak Polska pokonała Tunezję (skrót)

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła mistrzostwa świata w Egipcie, pokonując na start Tunezję 30:28 (17:17). Mecz nie był transmitowany w polskiej telewizji, ale można było go śledzić na kanale imprezy. Pojawił się też skrót pojedynku.

Dominika Pawlik
Rafał Przybylski PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: Rafał Przybylski
Biało-Czerwoni byli mocno zmobilizowani przed meczem z Tunezją, dzięki dotychczasowym wynikom. Remis Hiszpanów z Brazylią sprawiał, że stawką było pierwsze miejsce w grupie B.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 17:17. Po 40. minucie Polacy zaczęli grać znacznie lepiej. Funkcjonowała na odpowiednim poziomie defensywa, akcje w ataku przynosiły więcej punktów.

Biało-Czerwoni odskoczyli i niewielką przewagę utrzymali do samego końca. Tunezyjczycy nie byli już w stanie poderwać się do walki. Emocji jednak nie brakowało do ostatniej minuty. Po tym spotkaniu Polacy zostali liderami grupy B.

W swoim kolejnym meczu podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Hiszpanami (niedziela 17 stycznia, godzina 20:30), a na zakończenie czeka ich pojedynek z Brazylijczykami (wtorek 19 stycznia, godzina 20:30).