MŚ 2021. "Masakracja", "jesteście niesamowici", "fantastyczna gra". Twitter oszalał po meczu Brazylia - Polska

Reprezentacja Polski w świetnym stylu wygrała z Brazylią 33:23. Po spotkaniu gra Biało-Czerwonych jest komplementowana przez ekspertów i użytkowników Twittera. Były też łzy wzruszenia.

Łukasz Witczyk
reprezentanci Polski PAP/EPA / Khaled Elfiqi / POOL / Na zdjęciu: reprezentanci Polski
To był świetny mecz reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni bez większych problemów rozbili Brazylię. Wygrali aż dziesięcioma bramkami, 33:23. Tym samym Polacy zakończyli rundę wstępną na drugim miejscu w swojej grupie. Po ostatniej syrenie gra polskich szczypiornistów chwalona jest przez ekspertów i kibiców.

"I tylko żałować pozostaje, że meczów reprezentacji Polski nie możemy zobaczyć w polskiej telewizji. "Cena praw TV do pokazywania kolejnych meczów Polaków w MŚ w ręcznej szybuje jak wartość kurtki Najmana..." - pisze na Twitterze redaktor WP SportoweFakty, Marek Bobakowski.

Polacy zachwycili swoją grą zwłaszcza w drugiej połowie. "Coś pięknego te 15 minut drugiej połowy w wykonaniu Polaków. Wiem, że to jeszcze nie ten poziom, ale przypomina się oglądanie kadry Wenty" - napisał dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Jakub Radomski.

Łukasz Bok przypomniał cytat z Włodzimierza Szaranowicza w trakcie jednej z edycji gry FIFA. "Jak to mówią młodzi ludzie - masakracja" - napisał.

Wzruszenia świetną grą Polaków nie ukrywał Maciej Iwański z TVP Sport. "- 10 w Rio! Nie wiem, co napisać... Przepraszam, mam 41 lat, a łzy w oczach jak dzieciak" - przyznał.

"Szykuje się kolejny dreszczowiec" - pisał w trakcie meczu dziennikarz "PS" Bartłomiej Wnuk. W drugiej połowie zmienił zdanie.

Polacy grali jak za dawnych lat, gdy byli czołową reprezentacją świata. "Patryku Romblu, Adamie Morawski i reszto naszych chłopaków - jesteście niesamowici.  Jak za starych, dobrych czasów" - napisał dziennikarz WP SF, Kuba Cimoszko.

Polaków chwalił też Mateusz Kędzierski z Canal+. "Fantastyczna druga połowa w wykonaniu Biało-Czerwonych. Taka gra buduje drużynę! Brawo!".

Grę reprezentacji Polski docenił europoseł Patryk Jaki. "Pięknie Panowie! Brawo" - napisał polityk.

Ramon Oliveira przestrzega przed Jose Toledo. "Polacy naprawdę dają radę"