PGNiG Superliga Kobiet: huśtawka w Kobierzycach. Gospodynie pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski po rzutach karnych

W zaległym meczu jedenastej kolejki zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet ekipa z Kobierzyc pokonała po rzutach karnych Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Nagrody dla najlepszych zawodniczek pojedynku otrzymały Kinga Jakubowska i Małgorzata Trawczyńska.
Małgorzata Boluk
Edyta Majdzińska z drużyną Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Edyta Majdzińska z drużyną

Starcie brązowych medalistek z rewelacją rozgrywek zapowiadało się arcyciekawie. W środę na Dolnym Śląsku emocji nie zabrakło. Podobnie jak licznych błędów, które oglądaliśmy po obu stronach boiska bardzo, ale to bardzo często.

W grze bohaterek środowego widowiska dało się zauważyć nerwowość, a co za tym zazwyczaj idzie - niedokładność i słabsza skuteczność w ataku. Żadna ze stron przez długi czas nie mogła wyjść na prowadzenie wyższe niż +2. Więcej okazji w pierwszej połowie miały szczypiornistki z Kobierzyc, ale brakowało wówczas chłodnej głowy i precyzji.

Za pierwszą odsłonę warto pochwalić jednak bardzo aktywną na parkiecie Natalię Janas i Zuzannę Ważną, która bez większych problemów kończyła dogrania na szósty metr. W ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego wyróżniała się z kolei Oktawia Płomińska - najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach gości. Niezawodna przy szybkich kontratakach i pewna przy rzutach z lewej flanki.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęły gospodynie, które powiększyły przewagę do trzech bramek (17:14 w 35'). I za ciosem nie poszły, bo niebawem, przez około minutę, musiały grać już... w potrójnym osłabieniu. Piotrcovia Piotrków Trybunalski wykorzystała okazję i doszła rywalki na jedną bramkę, a w końcówce trzeciego kwadransa doprowadziła do wyrównania po bombie Magdy Więckowskiej. Ponadto bardzo dobrą zmianę w bramce gości dała Daria Opelt.

Drużyna z Kobierzyc odzyskała niewielkie prowadzenie, gdy do gry z kąśliwym rzutem regularnie włączała się Kinga Jakubowska (25:23 w 54'). Szczypiornistki Krzysztofa Przybylskiego odrobiły jednak straty z nawiązką i na blisko dwie minuty przed końcem wygrywały jedną bramką. Na remis rzuciła niebawem Natalia Janas, co nie spotkało się już z odpowiedzią przyjezdnych. Rywalizacja musiała przenieść się na siódmy metr.

Zawodniczki Edyty Majdzińskiej rzucały bezbłędnie, a piotrkowianki na "siódemce" radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Swoich prób nie wykorzystały Romana Roszak i Oktawia Płomińska.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:26 (14:13) k. 4:2

KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 6, Wiertelak 3, Ważna 5, Ivanović, Koprowska, Despodovska 4, Wicik, Michalak