Piłka ręczna. MŚ 2021. Zmiany w tabeli "polskiej" grupy. Kluczowy mecz za nami

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Petr David Josek / Na zdjęciu: Dawid Dawydzik (drugi z lewej)
PAP/EPA / Petr David Josek / Na zdjęciu: Dawid Dawydzik (drugi z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Polacy wykonali swój plan i pokonali Urugwajczyków. W ich grupie odbyło się też ważne spotkanie, które znacząco zmieniło układ w tabeli.

Dwa punkty dla Biało-Czerwonych można było w ciemno dopisać, choć Polacy zaczęli bojaźliwie i musiał ich ratować Adam Morawski. Po przerwie pograli zmiennicy, wynik 30:16 jest okazały, ale chyba nie tak bardzo jak się spodziewano. Niewykluczone, że w tak wyrównanej grupie o awansie zadecyduje bilans bramkowy.

W wieczornym spotkaniu grupy I Hiszpanie odwrócili losy meczu z Niemcami, co nie jest dobrą wiadomością dla naszych szczypiornistów. Zwycięstwo 32:28 postawiło mistrzów Europy w korzystnej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami, a Polacy nie mają już właściwie marginesu błędu.

Jeśli w sobotę 23 stycznia drużyna Patryka Rombla nie pokona Węgrów, to - tak jak Hiszpanie - będą oni jedną nogą w ćwierćfinale. Niemcy z kolei mogą już pożegnać się z marzeniami o czołowej ósemce. Ich ostatni mecz w grupie z Polakami nie będzie miał dla nich znaczenia.

Wciąż dobrze wyglądają Węgrzy, którzy nie dali szans Brazylijczykom i są blisko miejsca w najlepszej ósemce turnieju (ZOBACZ).

CZYTAJ: Duńczycy znowu idą po medal

Miejsce Zespół M Pkt Bramki
1 Hiszpania 5 9 162:134
2 Węgry 5 8 160:131
3 Niemcy 5 5 153:122
4 Polska 5 5 138:119
5 Brazylia 5 1 136:139
6 Urugwaj 5 0 88:192

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Paulina Piątek na rajskich wakacjach. Widoki zachwycają

Źródło artykułu: