PGNiG Superliga. Zwycięski kwadrans mistrzów Polski. Łomża Vive Kielce lepsza od Stali Mielec

W pierwszym meczu rozegranym po przerwie zimowej w Hali Legionów szczypiorniści Łomży Vive Kielce pokonali SPR Stal Mielec. Mistrzowie Polski zwyciężyli 38:28.

Aneta Szypnicka-Staniec
Szymon Sićko z Łomży Vive Kielce PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Szymon Sićko z Łomży Vive Kielce
- Żeby wygrywać i grać na wysokim poziomie, muszę rotować składem. Na szczęście mamy w Kielcach dość szeroką kadrę. Trzeba dawać od czasu do czasu odpocząć poszczególnym zawodnikom, by każdy dostał tyle minut, ile potrzebuje. Spotkanie ze Stalą chcemy wygrać, ale potraktować również jako przygotowanie do kolejnych meczów, na przykład w Lidze Mistrzów. Stal Mielec gra podobną obronę do naszego kolejnego przeciwnika, FC Porto - mówił przed meczem trener Łomży Vive Kielce, Tałant Dujszebajew.

W sobotę mecz zza ławki oglądali Alex Dujshebaev, Andreas Wolff, Igor Karacić i Artsiom Karalek. W protokole meczowym zabrakło też Krzysztofa LijewskiegoFaruka Yusufa i kontuzjowanych Angela Fernandeza Pereza i Haukura Thrastarsona. Stal musiała sobie natomiast radzić bez Gorana Andjelicia i Ramona Oliveiry.

Spotkanie toczyło się falami - kielczanie najpierw budowali przewagę, by po chwili całkowicie ją stracić, następnie znów odskakiwali, ale mielczanie nie dawali za wygraną i ponownie minimalizowali straty.

Starcie dość szybko zdominowali gospodarze, po zaledwie dziesięciu minutach prowadzili już 6:2. Szczypiorniści z Mielca zaczęli nieco ospale, ale gdy już się przebudzili, bardzo szybko zabrali się za odrabianie strat. Wystarczyła chwila dekoncentracji w szeregach mistrzów Polski, kilka błędów w ataku i Stal przegrywała już tylko dwoma trafienia - w 16. minucie było 10:8 i o czas poprosił trener Talant Dujszebajew.

Żółto-biało-niebiescy nie wprowadzili w życie rad usłyszanych przez szkoleniowca, bo nie w ich grze nie było widać żadnej poprawy. Stal zresztą wykorzystała słaby moment gospodarzy i doprowadziła do wyrównania po 11. Przez chwilę trwało przeciąganie liny, Łomża Vive nie była w stanie zbudować przewagi, mielczanie natomiast mocno naciskali. W końcówce pierwszej połowy zdecydowanie lepiej zagrali jednak mistrzowie Polski i na przerwę schodzili wygrywając pięcioma trafieniami.

Po wyjściu z szatni kielczanie szybko powiększyli swoje prowadzenie, ale gracze Stali nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Próbowali odrabiać straty i prawie im się udało - zdołali zmniejszyć przewagę żółto-biało-niebieskich do trzech trafień.

To jednak było na tyle - ostatni kwadrans zdecydowanie należał do mistrzów Polski, którzy ostatecznie wygrali 38:28.

Łomża Vive Kielce - SPR Stal Mielec 38:28 (19:14)

Łomża Vive: Kornecki, Wałach - Vujović 4, Olejniczak 3, Sićko 2, Tournat 3, Kulesz 4, Moryto 2, Surgiel 5, Kaczor 2, D. Dujshebeav 2, Gudjonsson 9

Stal: Wiśniewski, Witkowski - Wilk 1, Janyst 1, Mochocki, Flont 1, Nowak 1, Valyntsau 2, Chodara 2, Monczka 3, Adamczuk 2, Petrović 4, Krytski 2, Wojdak 4, Ivanović 5 , Krupa

Luka Cindrić symulował kontuzję? "Nie zasługuje, żeby nosić koszulkę reprezentacji Chorwacji"