PGNiG Superliga Kobiet: na wygraną czekały od września. Przełamanie EKS Startu Elbląg

Ostatni raz z punktów cieszyły się we wrześniu. Piłkarki ręczne EKS Startu Elbląg przerwały serię jedenastu porażek, odnosząc w niedzielę wyjazdową wygraną z Eurobudem JKS Jarosław (25:24).

Małgorzata Boluk
zawodniczki EKS Startu Elbląg WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg
Elblążanki na kolejną wygraną czekały dokładnie od 19 września 2020 roku. W międzyczasie miewały niezłe mecze, ale nie kończyły się one zwycięstwem. Tym razem się udało. Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy przerwały koszmarną serię i cieszyły się z wygranej z Eurobudem JKS Jarosław.

Spotkanie od samego początku miało bardzo zacięty przebieg. W szeregach gości wyróżniała się Joanna Waga, a w ekipie miejscowych bardzo dobrze radziła sobie Karolina Szczurek, która zaliczyła kilka udanych interwencji i pomogła drużynie utrzymywać skromną przewagę.

Jarosławianki po dobrym fragmencie zawodów wygrywały różnicą czterech bramek, ale elblążanki zdołały odrobić część strat jeszcze w pierwszej połowie. EKS Start Elbląg dopiął później swego i w trzecim kwadransie rywalizacji doprowadził do wyrównania po bramce Joanny Gędłek (16:16 w 41').

Drużyna Andrzeja Niewrzawy poszła za ciosem i objęła wkrótce prowadzenie, jednak długo się z niego nie cieszyła. Osiem minut później na tablicy wyników znów zagościł remis (20:20 w 49'). Końcówka meczu to już bardzo nerwowa i szarpana gra obu zespołów. W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowały elblążanki. Wygraną zapewniła im Joanna Waga, która wykorzystała rzut karny.

Eurobud JKS Jarosław - EKS Start Elbląg 24:25 (13:11)

JKS: Szczurek, Ciąćka - Guziewicz 1, Matuszczyk 2, Mikosz, Nestsiaruk 3, Pietras 4, Zimny 9, Strózik 1, Kozimur 3, Parandi 1.