PGNiG Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław - MKS Perła Lublin: efektowne zwycięstwo mistrza Polski

Zespół MKS-u Perły Lublin z dziesiątą wygraną w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. W spotkaniu 15. kolejki mistrz Polski pokonał na wyjeździe Eurobud JKS Jarosław 33:22.

Tomasz Rosiński
drużyna MKS-u Perły Lublin WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: drużyna MKS-u Perły Lublin
Lublinianki przystępowały do czwartkowej konfrontacji w roli zdecydowanych faworytek i chciały poprawić sobie humory po niedawnych porażkach z MKS-em Zagłębiem Lublin oraz Nantes Atlantique Handball, co im się udało zrealizować.

Sam początek spotkania w Jarosławiu był wyrównany i w 9. minucie po trafieniu Aleksandry Zimny na tablicy świetlnej widniał remis - 4:4.

Z czasem zaczęły przyspieszać przyjezdne, w których szeregach brylowała Marta Gęga, a starała się ją wspomagać Natalia Nosek. Ostatecznie pierwsza połowa starcia zakończyła się triumfem MKS-u 15:12.

Po zmianie stron gospodynie były bezradne wobec naporu lubelskiej drużyny. Tempa nie zamierzała zwalniać Gęga, zaś swoje trzy grosze dorzuciły Joanna Gadzina oraz Joanna Szarawaga.

Z każdą kolejną minutą podopieczne Kima Rasmussena powiększały swoją przewagę, by w końcowym rozrachunku odnieść wiktorię różnicą 11 bramek (33:22).