PGNiG Superliga Kobiet. MKS Perła Lublin - Zagłębie Lubin: fatalny występ i porażka mistrza Polski

Dramatyczny występ i piąta w sezonie porażka mistrza Polski. W hitowym spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zespół MKS-u Perły Lublin przegrał z MKS-em Zagłębiem Lubin 16:28.

Tomasz Rosiński
zespół MKS-u Perły Lublin Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: zespół MKS-u Perły Lublin
Wtorkowe starcie mistrza z wicemistrzem Polski zapowiadało się ciekawie, ale od początku rywalizacji gospodynie spisywały się fatalnie. Podopieczne Kima Rasmussena popełniały proste błędy i raziły nieskutecznością w ofensywie.

Również w defensywie lublinianki radziły sobie bardzo słabo, w przeciwieństwie do przyjezdnych, w których szeregach brylowała bramkarka - Monika Maliczkiewicz. To w sporej mierze dzięki niej Miedziowe po dwudziestu minutach wygrywały 8:0 (!).

Piłkarki ręczne MKS-u Perły przerwały rzutową niemoc dopiero w 21. minucie (ze skrzydła trafiła Dagmara Nocuń), a ostatecznie w pierwszej połowie konfrontacji poległy aż 3:14.

Po zmianie stron zgodnie z przewidywaniami ekipa z Lubina tylko kontrolowała boiskowe wydarzenia i nie pozwalała na zbyt wiele swoim rywalkom.

Mistrzynie Polski poczynały sobie trochę lepiej niż w pierwszej odsłonie potyczki, ale to oczywiście było zdecydowanie za mało, żeby podjąć skuteczną walkę z Zagłębiem, które w końcowym rozrachunku odniosło wiktorię różnicą dwunastu goli (28:16).